Визначення швидкості ходьби.
Для визначення абсолютної швидкості вибирається відрізок рівної паркової алеї (без підйомів і спусків) протяжністю в 500 метрів. Визначати абсолютну швидкість ходьби на коротших відрізках недоцільно. У таких випадках, як правило, фіксується швидкість, яку насправді підтримувати складно, а при ходьбі спостерігається скутість рухів. Потім слід швидко, стараючись зберігати гармонійний стиль ходьби, пройти цей 500-метровий відрізок траси (зафіксувавши витрачений на це час). Щоб отримати більш надійний результат, після відпочинку рекомендується швидко пройти ту ж саму відстань 2-3 рази підряд. Середній час, витрачений на цьому відрізку (500 м) слід подвоїти, щоб отримати час проходження 1км. Тепер, для визначення абсолютної швидкості, треба розділити 1 годину (3600 секунд) на отриманий час проходження кілометрового відрізку.
Вимірюючи час в дорозі, можна користуватися секундоміром або ж звичайним годинником з секундною стрілкою (невеличкі погрішності в 2-3 секунди припустимі). Щоб ще простіше орієнтуватися під час ходьби, можна використовувати наступні дані швидкості руху:
· 5 км/годину - 1 км необхідно проходити за 12 хв.;
· 6 км/годину - 1 км необхідно проходити за 10 хв.;
· 7 км/годину - 1 км необхідно проходити за 8 хв. 34 сек.;
· 8 км/годину - 1 км необхідно проходити за 7 хв. 30 сек.;
· 9 км/годину - 1 км необхідно проходити за 6 хв. 40 сек.;
· 10 км/годину - 1 км необхідно проходити за 6 хв.;
На практиці середня швидкість ходьби в місті або на пересіченій місцевості, як правило, значно нижче можливості досяжної абсолютної швидкості.
Визначати абсолютну швидкість ходьби краще всього в кінці підготовчого етапу тренувань, коли організм вже пристосувався до підвищених навантажень.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 986;