Вибір траси і визначення її протяжності.
Підбираючи трасу для оздоровчої ходьби, потрібно керуватися передусім логічними принципами: наприклад, шукати місце, де повітря містить більше кисню, чим вихлопних і промислових газів. Бажано також, щоб вона пролягала по рівній місцевості .
Спеціальні заняття ходьбою рекомендується проводити в лісі або в парку. Окрім можливості завжди підтримувати відмінну фізичну форму, такі заняття є прекрасним видом активного відпочинку.
Підібравши відповідну для занять трасу, слід визначити її протяжність.
На вулиці міста можна звернутися по допомогу до автоаматорів і виміряти трасу за показниками лічильника кілометражу автомобіля. Можна скористатися і картами міст, орієнтуючись по вказаному на них масштабу.
У багатьох парках є розмічені траси-теренкури, так звані «траси здоров'я».
Як варіант, можна виміряти трасу за кількістю пройдених кроків. Спочатку слід визначити середню довжину кроку, дотримуючись звичайного режиму і швидкість ходьби. Для цього можна кілька разів пройти точно відміряний відрізок (наприклад 100-метрову доріжку стадіону) і поділити протяжність шляху на отримане число кроків. Це і буде середня довжина кроку. Потім слід пройти намічену трасу, прагнучи зберігати приблизно ту ж швидкість, і порахувати, скільки вийде кроків. Зручніше рахувати здвоєні кроки, тобто кроки тільки правою або лівою ногою, а отримане число потім подвоїти. Помноживши пройдену кількість кроків на середню довжину кроку, обчислюється приблизна протяжність траси.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1142;