Методика аналізу соціодемографічних характеристик і емоційного відношення до предмета.
Викладач, що починає вести певний предмет у навчальній групі, у першу чергу, повинен проаналізувати демографічні характеристики учнів: місце проживання, стать, вік, фінансово-економічне положення в родинах учнів. Ці характеристики багато в чому визначають способи впливу на учнів. Дані характеристики також важливі й у виховній роботі, і в роботі, викладача-предметника, що дозволяє:
· визначити рівень загальної ерудиції тих, яких навчають,;
· установити розпорядок дня після занять і час, який необхідно відводити на підготовку до занять;
· дати пояснення деяким складностям, що з'являються в навчальному процесі.
Важливе значення має й досвід навчання по дисциплінах гуманітарним, філософським, історичним, фундаментально-математичним, а також сформовані прийоми навчальної роботи й навички самоосвіти.
Дані показники можливо одержати з результатів здачі учнів екзаменів з попередніх курсів і досвіду колег-викладачів. Аналіз базової характеристики особистості цим не обмежується.
Для вибору способів навчання з урахуванням наявних умов варто визначити й інші параметри базової характеристики особистості. До них ставляться:
· емоційне відношення до курсу, предмету, викладачеві;
· базові знання;
· психологічні характеристики тих, яких навчають, і групи в цілому.
Ці характеристики визначаються не на самому уроці безпосередньо, а протягом усього процесу навчання шляхом спостереження, аналізу й тестування.
Емоційне відношення до навчання й психологічні характеристики визначаються в основному шляхом педагогічних спостережень.
При цьому гарним прийомом є проведення тестування по методиках визначення професійної спрямованості, які в достатній кількості є в Україні.
У результаті можна визначити схильності того або іншого учня до певного виду діяльності в певній сфері (техніка, мистецтво).
Цей вид діяльності викладача називається формальним аналізом, що проводиться шляхом попереднього аналізу анкет.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 719;