Пріоритет 6. Інноваційна педагогіка.

Мета: розробка ефективних методів для навчанні впродовж життя і всеосяжного навчання. Всеосяжн( навчання г одним з аспектів навчання впродовж життя. Воно включає формальне, неформальне спонтанне навчання. На семінарі у Нікопінгу давлося тае пояснення шести пріоритетів.

1. Визнання цінності знань

Необхідно визнати важливість і цінність і розвивати як спонтанне і неформальне навчання, так і традиційні траєкторії формального навчання. Це припускає визнання цінності раніше надбаної компе­тенції (часто це називають акредитацією попереднього навчання). Визнання навчання також залежить від "прозорості" кваліфікацій (кваліфікації, що визнаються в різних регіонах і країнах, мають бу­ти зрозумілими для всіх зацікавлених сторін, і перш за все - для працедавців)

2. Інформація, профорієнтація і консультуванняІнформаційні, профорієнтаційні і консультаційні послуги повинні б>ти доступні всім громадянам (також за допомогою ЖТ) і орієн­товані на їх потребах за рахунок розробки прозорих і якісних сис­тем. Ці системи повинні бути гнучкими і адаптивними до потреб, що змінюються, того, хто індивідуально навчається, ринку праці і ширшого співтовариства тих, хто навчається.

3. Інвестиції часу і коштів в навчання

Інвестиції означають вкладення грошових коштів ічасу. Необхід­ність збільшення інвестицій не викликає сумнівів. Проіе, значення полягає в тому, щоб направляти інвестиції на конкретні цілі і одер­жувати від них віддачу ("додану вартість"). ЄС визначає ці пріори­тети таким чином: "Стимули - це створення стимулів, які заохочу­ють приватних осіб і компанії підтримувати навчання, за допомо­гою грантів і податкових пільг".

Цільові вікові групи - наприклад, діти в рамках дошкільної освіти (для подальшого зменшення нерівності і забезпечення міцного фу­ндаменту і мотивації для подальшого навчання), працівники стар­шого віку і літні люди (для надання ним можливостей брати більш активну участь в житті суспільства і функціонувати на ринку праці як наставники, тренери і т.д.)

Гоціально незахищені групи - такі групи, як жінки, особи, що "від­сіялися" з навчальних закладів, самотні матері, іммігранти, особи, що запросили політичного притулку, етнічні меншини, особи, що не говорять на титульній мові. Всі ці групи зазнають труднощів з можливостями доступу до навчання.

Неформальні підходи і контексти - інвестування в "інфраструкту­ру" навчання з метою підтримки неформального навчання, напри­клад, бібліотек, доступу до Інтернету, електронного навчання, на­вчання і рамках місцевого співтовариства. Навчання викладачів - навчання їх новим функціям і ролям.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 589;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.