В огляді... 1. М'язи, котрі беруть участь у здійсненні руху, можна поділити на
1. М'язи, котрі беруть участь у здійсненні руху, можна поділити на
• агоністи (первинні двигуни);
• антагоністи (опоненти);
• синергісти (помічники).
2. Існує три основних типи м'язового скорочення:
• концентричне, при котрому м'яз скорочується;
• статичне, при котрому скорочення м'яза не супроводжується зміною кута суглоба;
• ексцентричне, при котрому м'яз подовжується.
3. Збільшення продукування сили досягається за рахунок залучення до роботи більшого числа рухових одиниць.
4. Максимальне продукування сили має місце у тому випадку, якщо до початку дії м'яз був розтягнений на 20 %. При цьому оптимально поєднуються кількість накопиченої енергії та число зв'язаних актино-міозинових поперечних містків.
5. Кожний суглоб має оптимальний кут, при котрому м'язи, що забезпечують рух суглоба, продукують силу максимальної величини. Кут залежить від відносного положення м'язових прикріплень до кістки та навантаження на м'яз.
6. На величину сили, котра продукується, впливає також швидкість скорочення. При концентричному скороченні максимальна сила розвивається на основі більш повільних скорочень. По мірі наближення до нульової швидкості (статичне скорочення) збільшується кількість продукованої сили. При концентричних скороченнях максимальний розвиток сили забезпечують більш швидкі рухи.
У даному розділі ми розглянули компоненти скелетного м'яза. Вивчили відмінності між типами волокон, а також їх вплив на фізичну діяльність. З'ясували, як м'язи продукують силу та рух, підтягуючи кістки. Тепер, коли ми знаємо, як здійснюється рух, ми можемо перейти до вивчення того, як він координується. У наступному розділі ми розглянемо контроль рухунервовою системою.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 600;