ТЕМА 7. УПРАВЛІННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЮ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

 

7.1. Результативність як об'єкт управління потенціалом підприємства

 

Результативність — це міpa точності yпpaвлiння, яка характеризується досягненням очікуваного стану об'єкта управління, мети управління або рівнем наближення до неї. Вона пов'язана з виробничими, технологічними та управлінськими процесами, конкретними проблемами i способами їx розв'язання.

Результативність, з одного боку, залежить від створення умов i результатів пpaцi на конкретному об'єкті, а з іншого — від зовнішнього середовища та ситуацій, які визначають кон'юнктуру ринку та від величини акціонерного капіталу й величини ситуаційного доходу від реалізованого товару.

Фактори, що впливають на результативність використання потенціалу підприємства:

§ потенціал системи організації;

§ збалансованість складових організації;

§ процеси на всіх стадіях кругообігy фондів;

§ рівень розвитку всіх підсистем;

§ раціональність співвідношення між результативністю господарської та результативністю фінансової діяльності;

§ оптимальна залежність між активною i пасивною адаптивними реакціями системи;

§ потенціал конкурентного статусу організаційних формувань тощо.

Правильний вибір критеріїв у розв'язанні проблеми стратегічного, тактичного та оперативного характеру дає змогу обґрунтувати управлінські рішення, забезпечити ефективність їx реалізації. Це потребує формування ефективної системи управління за результа­тами. Необхідність цього зумовлена такими чинниками:

• наявністю як основної, так i розмаїття інших цілей, які вимагають вирізнення певної неоднозначної системи критеріїв оцінки;

• складнощі в часі та в ситуаційному просторі з урахуванням визначення пріоритетних критеріїв оцінки результативності;

• коефіцієнтами ризику факторів зовнішнього середовища внаслідок високого рівня ймовірності їхнього прояву;

• незбалансованістю складових виробничих підприємств;

• адаптивністю зовнішнього i внутрішнього середовища тощо.

За умов ринкової економіки «процес» слід розглядати на стадії «виробник — споживач», що дає можливість оптимізувати рішення щодо умов створення i просування товару до споживачів. Саме на цій стадії будуть обґрунтовані цінова и маркетингова стратеги, які виступатимуть також i як умови забезпечення результативності. Результативність не завжди мають характеризувати лише кількісні показники. За умов забезпечення конкурентних позицій система ме­неджменту організацій може знизити рівень якісних параметрів свого функціонування з урахуванням цілей майбутньої поведінки. Визначення результативності організації системи можна зобразити схемою (рис. 7.1.).

Формуючи систему управління результативністю організації, слід враховувати, що кінцева результативність визначається рівнем забезпечення раціональної взаємодії зовнішнього i внутрішнього середовищ, а також рівнем використання їхніх факторів як основи формування конкурентних переваг господарюючих структур.

 

 


Рис. 7.1. Схема управління результативністю організаційної системи

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 882;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.