Основні складові інформаційних технологій
Інформаційна технологія базується і залежить від технічного, програмного, інформаційного, методичного і організаційного забезпечення.
Технічне забезпечення - це персональний комп'ютер, оргтехніка, лінії зв'язку, обладнання мереж. Вид інформаційної технології, який залежить від технічної оснащеності (ручний, автоматизований, віддалений) впливає на збір, обробку і передачу інформації. Розвиток обчислювальної техніки не стоїть на місці. Стаючи більш могутніми, персональні комп'ютери одночасно стають менш дорогими і, отже, доступними для широкого кола користувачів. Комп'ютери оснащуються вбудованими комунікаційними можливостями, швидкісними модемами, великими об'ємами пам'яті, сканерами, пристроями розпізнавання голосу і рукописного тексту.
Програмне забезпечення, що знаходиться в прямій залежності від технічного і інформаційного забезпечення, реалізовує функції накопичення, обробки, аналізу, зберігання, інтерфейса з комп'ютером.
Інформаційне забезпечення - сукупність даних, представлених в певній формі для комп'ютерної обробки.
Організаційне і методичнезабезпечення являють собою комплекс заходів, направлених на функціонування комп'ютера і програмного забезпечення для отримання необхідного результату.
2.6. Основними властивостями інформаційної технології є:
- доцільність,
- наявність компонентів і структури,
- взаємодія із зовнішним середовищем,
- цілісність,
- розвиток у часі.
1. Доцільність - головна мета реалізації інформаційної технології складається в підвищенні ефективності виробництва на базі використання сучасних ЕОМ, розподіленій переробці інформації, розподілених баз даних, різних інформаційних обчислювальних мереж шляхом забезпечення циркуляції і переробки інформації.
2. Компоненти і структура:
- функціональні компоненти - це конкретний зміст процесів циркуляції і переробки інформації;
- Структура інформаційної технології - це внутрішня організація, що являє собою взаємозв'язки створюючих її компонентів, об'єднаних в дві великі групи: опорну технологію і базу знань.
Моделі предметної області - сукупність описів, що забезпечують взаєморозуміння між користувачами: фахівцями підприємства і розробниками.
Опорна технологія - сукупність апаратних засобів автоматизації, системного і інструментального програмного забезпечення, на основі яких реалізовуються підсистеми зберігання і переробки інформації.
База знань являє собою сукупність знань, що зберігаються в пам'яті комп’ютера. Іншими словами, база знань це відображення предметної області. Вона включає в себе базу даних ( планові завдання, науково-технічна інформація, цифри.).
Системні і інструментальні засоби -
1). Апаратні засоби;
2). Системне програмне забезбечення (ПО) (ОС, СУБД);
3). Інструментальне ПО (алгоритмічні мови, системи програмування., технологія програмування);
4). Комплектація вузлів зберігання і переробки інформації.
Результатом технологічних описів є сукупність інформаційно-технологічних процесів, що реалізовуються в системі.
3. Взаємодія із зовнішним середовищем - взаємодія інформаційної технології з об'єктами управління, взаємодіючими підприємствами і системами, наукою, промисловістю програмних і технічних засобів автоматизації.
4. Цілісність - інформаційна технологія є цілісною системою, здатною вирішувати задачі, не властиві жодному з її компонентів.
5. Реалізація у часі - забезпечення динамічності розвитку інформаційної технології, її модифікація, зміна структури, включення нових компонентів.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 2131;