Поняття та визначення інформаційної технології
Грецьке слово “logos” значить поняття, вчення, а слово “технологія” при перекладі з грецького (techne) означає мистецтво, майстерність, уміння, а це не що інше, як процеси. Під процесом потрібно розуміти певну сукупність дій, направлених на досягнення поставленої мети. Процес повинен визначатися вибраною людиною стратегією і реалізуватися за допомогою сукупності різних засобів і методів.
Під технологією матеріального виробництва розуміють процес, який визначається сукупністю засобів і методів обробки, виготовлення, зміни стану, властивостей, форми сировини або матеріалу. Технологія змінює якість або первинний стан матерії з метою отримання матеріального продукту (рис. 2.1).
Рис 2.1 Інформаційна технологія як аналог технології переробки матеріальних ресурсів |
Інформація є одним з найцінніших ресурсів суспільства нарівні з такими традиційними матеріальними видами ресурсів, як нафта, газ, корисні копалини і інш., а значить, процес її переробки аналогічно з процесами переробки матеріальних ресурсів можна сприймати як технологію.
Інформаційна технологія передбачає уміння грамотно працювати з інформацією і обчислювальною технікою.
Інформаційна технологія – процес, що використовує сукупність засобів і методів збору, отримання, накопичення, зберігання, обробки, аналізу і передачі даних (первинної інформації) в організаційній структурі з використанням засобів обчислювальної техніки для отримання інформації нової якості про стан об'єкта, процесу або явища (інформаційного продукту).
Мета технології матеріального виробництва випуск продукції, що задовольняє потреби людини або системи.
Мета інформаційної технології – виробництво інформації для її аналізу людиною і прийняття на його основі рішення по виконанню якої-небудь дії.
Відомо, що, застосовуючи різні технології до одного і того ж матеріальному ресурсу, можна отримати різні вироби, продукти. Те ж саме буде справедливе і для технології переробки інформації.
Приклад. Для виконання контрольної роботи по математиці кожний студент застосовує свою технологію переробки первинної інформації (початкових даних задач). Інформаційний продукт (результати рішення задач) буде залежати від технології рішення, яку вибере студент. Звичайно використовується ручна інформаційна технологія. Якщо ж скористатися комп'ютерною інформаційною технологією, здатною вирішувати подібні задачі, то інформаційний продукт буде мати вже іншу якість.
2.2. Поняття комп’ютерної інформаційної технології (Нова інформаційна технологія)
Інформаційна технологія є найбільш важливою складовою процесу використання інформаційних ресурсів суспільства. До теперішнього часу вона пройшла декілька еволюційних етапів, зміна яких визначалася головним чином розвитком науково-технічного прогресу, появою нових технічних засобів переробки інформації. У сучасному суспільстві основним технічним засобом технології переробки інформації служить персональний комп'ютер, який істотно вплинув як на концепцію побудови і використання технологічних процесів, так і на якість результатної інформації. Впровадження персонального комп'ютера в інформаційну сферу і застосування телекомунікаційний засобів зв'язку визначили новий етап розвитку інформаційної технології і, як наслідок, зміна її назви за рахунок приєднання одного з синонімів: "нова", "комп'ютерна" або "сучасна".
Прикметник "нова" підкреслює новаторський, а не еволюційний характер цієї технології. Її впровадження є новаторським актом в тому значенні, що вона істотно змінює зміст різних видів діяльності в організаціях. У поняття нової інформаційної технології включені також комунікаційні технології, які забезпечують передачу інформації різними засобами, а саме телефон, телеграф, телекомунікації, факс і інш.
Прикметник "комп'ютерна" підкреслює, що основним технічним засобом її реалізації є комп'ютер.
Запам'ятайте! Три основних принципи нової (комп'ютерної) інформаційної технології:
· інтерактивний (діалоговий) режим роботи з комп'ютером;
· інтегрованість (стиковка, взаємозв'язок) з іншими програмними продуктами;
· гнучкість процесу зміни як даних, так і постановок задач.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1283;