По перевагах, яка приносить комп'ютерна технологія

1- й етап (з початку 60-х рр.) характеризується досить ефективною обробкою інформації при виконанні рутинних операцій з орієнтацією на централізоване колективне використання ресурсів обчислювальних центрів. Основним критерієм оцінки ефективності інформаційних систем, що створюються – була різниця між затраченими на розробку і заощадженими внаслідок впровадження засобів. Основною проблемою на цьому етапі була психологічна погана взаємодія користувачів, для яких створювалися інформаційні системи, і розробників через відмінність їх поглядів і розуміння проблем, що вирішуються. Як наслідок цієї проблеми, створювалися системи, які користувачі погано сприймали і, незважаючи на їх досить великі можливості, не використали в повній мірі.

2- й етап (з середини 70-х рр.) пов'язаний з появою персональних комп'ютерів. Змінився підхід до створення інформаційних систем орієнтація зміщається у бік індивідуального користувача для підтримки рішень, що приймаються ним. Користувач зацікавлений в розробці, що проводиться, налагоджується контакт з розробником, виникає взаєморозуміння обох груп фахівців. На цьому етапі використовується як централізована обробка даних, характерна для першого етапу, так і децентралізована, що базується на рішенні локальних задач і роботі з локальними базами даних на робочому місці користувача.

3- й етап ( з початку 90-х рр.) пов'язаний з поняттям аналізу стратегічних переваг в бізнесі і заснований на досягненнях телекомунікаційний технології розподіленої обробки інформації. Інформаційні системи мають на своєю меті не просто збільшення ефективності обробки даних і допомога керуючому персоналу. Відповідні інформаційні технології повинні допомогти організації вистояти в конкурентній боротьбі і отримати перевагу.

2.3.3 По виду забезпечення (інструментарія технології)

1-й етап (до другої половини XIX в.) "ручна" інформаційна технологія, інструментарій якої складали: перо, чорнильниця, книга. Комунікації здійснювалися ручним способом шляхом переправляння через пошту листів, пакетів, депеш. Основна мета технології представлення інформації в потрібній формі.

2- й етап (з кінця XIX в.) "механічна" технологія, інструментарій якої складали: пишуча машинка, телефон, диктофон, оснащена більш довершеними засобами доставки пошта. Основна мета технології представлення інформації в потрібній формі більш зручними засобами.

3 - й етап (40 60-е рр. XX в.) "електрична" технологія, інструментарій якої складали: великі ЕОМ і відповідне програмне забезпечення, електричні пишучі машинки, ксерокси, портативні диктофони. Змінюється мета технології. Акцент в інформаційній технології починає переміщатися з форми представлення інформації на формування її змісту.

4- й етап (з початку 70-х рр.) "електронна" технологія, основним інструментарієм якої стають великі ЕОМ і автоматизовані системи управління (АСУ), що створюються на їх базі і інформаційно-пошукові системи, оснащені широким спектром базових і спеціалізованих програмних комплексів. Центр ваги технології ще більш зміщається на формування змістовної сторони інформації для управлінського середовища різних сфер суспільного життя, особливо на організацію аналітичної роботи. Безліч об'єктивних і суб'єктивних чинників не дозволили вирішити ті, що стоять перед новою концепцією інформаційної технології поставлені задачі. Однак був придбаний досвід формування змістовної сторони управлінської інформації і підготовлена професійна, психологічна і соціальна база для переходу на новий етап розвитку технології.

5 - й етап (з середини 80-х рр.) "комп’ютерна" ( "нова") технологія, основним інструментарієм якої є персональний комп'ютер з широким спектром стандартних програмних продуктів різного призначення. На цьому етапі відбувається процес персоналізації АСУ, який виявляється в створенні систем підтримки прийняття рішень фахівцями. Подібні системи мають вбудовані елементи аналізу і інтелекту для різних рівнів управління, реалізовуються на персональному комп'ютері і використовують телекомунікації. У зв'язку з переходом на мікропроцесорную базу істотним змінам зазнають і технічні засоби побутового, культурного і іншого призначень. Починають широко використовуватися в різних областях глобальні і локальні комп'ютерні мережі.

 








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 707;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.