Розміщення об’єктів забудови з урахуванням інших вимог

До таких вимог треба віднести створення умов для забезпечення зорового комфорту мешканцям житлових та громадських будівель, які створюються необхідним віддаленням вікон протилежних будівель одне від одного. Так, згідно з нормами містобудівного проектування [1,2] між довгими сторонами житлових будинків висотою 2…3 поверхи слід приймати відстані, так звані, побутові розриви не менш 15 м, а висотою 4 поверхи і більше – 20 м. Такі розриви між довгими боками і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будівель – не менш 15 м.

Мінімальні розміри внутрішніх двориків при формуванні малоповерхової високощільної забудови міст встановлюються теж у залежності від побутового розриву між вікнами протилежно розташованих квартир, який приймається не менш 15 м.

При урахуванні різних вимог – санітарно-гігієнічних, протипожежних та інш.. - до мінімально допустимих відстаней – розривів між будівлями та спорудами при містобудівному проектуванні слід приймати величини, які мають найбільше значення.

Питання самоконтролю до лекції №9

1.Визначте основні умови, які відносять до місцевих природно-кліматичних.

2.Визначте основні санітарно-гігієнічні вимоги до планування різних житлових територій та об’єктів їх забудови.

3.Поясніть, що собою представляє “роза вітрів” та як, де вона складається.

4.Наведіть основні містобудівні прийоми, що дозволяють забезпечити комфортні параметри повітря житлових територій в залежності від кліматичних особливостей району будівництва.

5.Поясніть зміст поняття “інсоляція”. Наведіть основні нормативні вимоги до інсоляції житлових будинків і територій.

6.Наведіть основні види орієнтації житлових будинків та проаналізуйте можливості їх застосування в різних кліматичних умовах.

7.Поясніть зміст поняття “інсоляційний розрив”. Наведіть приклади його призначення в залежності від планувальних особливостей забудови.

8.Наведіть основні містобудівні прийоми, що дозволяють забезпечити акустичний комфорт міських житлових будинків та прилеглих до них територій.

9.Наведіть приклади можливих схем розташування різних типів житлових будинків на рельєфі місцевості в залежності від його особливостей. Обгрунтуйте доцільність тієї чи іншої схеми.

10.Визначте основні протипожежні вимоги до розміщення будівель на житлових територіях.

11.Наведіть основні протипожежні вимоги до трасування транспортних і пішохідних шляхів на міських житлових територіях.

12.Поясніть зміст поняття “побутовий розрив”. Наведіть приклади його призначення в залежності від особливостей забудови.








Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 1154;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.