Зони зовнішнього транспорту

Зовнішній транспорт міст - залізничний, автомобільний, повітряний, водний – обслуговує приміські, місцеві і дальні перевезення пасажирів і вантажів. Він являє собою сполучну ланку між міськими і міжміськими процесами.

Враховуючи важливу роль споруд і інших об'єктів зовнішнього транспорту, їх безпосередній вплив на формування структури міст і регіональних систем, проектування таких об'єктів потребує значної уваги.

Задача визначення принципів розміщення елементів зовнішнього транспорту в місті, їх функціональне та планувальне ув’язування із загальною структурою міста, із системою обслуговування населення і вулично-дорожньою мережею міста вважається особливо відповідальною.

Споруди зовнішнього транспорту виконують дві основні функції: по-перше забезпечують міжміське обслуговування населення міста і його промисловості, по-друге - перевезення з пересадкою пасажирів і перевалку вантажів з одного напрямку руху чи виду транспорту на інші.

Всі об'єкти зовнішнього транспорту мають свою специфіку в залежності від видів транспорту, які вони обслуговують: залізничного, автомобільного, повітряного чи водного - і характеру потоків: пасажирських чи вантажних.

Такі об'єкти міста, як залізничні, автодорожні,річні та морські вокзали, які забезпечують не тільки пасажирські перевезення, а й взагалі життєдіяльність міста, як правило, стають найбільш могутніми транспортними вузлами. Вони обов'язково потребують концентрації великої кількості внутриміських магістральних транспортних напрямків для безпосереднього зв'язку з міськими громадськими центрами. Окремо стоять тут лише аеропорти, що не можуть суттєво впливати на формування структури міста, тому що розташовані від нього на значному віддаленні.

Об’єкти зовнішнього транспорту, які зв'язані з перевезенням вантажів і обслуговуванням промисловості, доцільно розміщувати в системі промислових районів і комунально-складських зон, що дозволяє знизити інтенсивність внутриміських перевезень, зняти транзитний рух з території міста, зменшити забруднення повітряного басейну і рівень шуму в місті.

 

Питання самоконтролю до лекції № 10

1.Визначте території, які складають промислово-виробничу міську зону.

2.Визначте чинник, який вважається основою в формуванні промислових районів міста.

3.Наведіть основні містобудівні вимоги до розміщення промислово-виробничої зони на території міста та основні чинники, які впливають на вибір місця розташування об'єктів зони.

4.Поясніть зміст поняття "санітарно-захисна зона" та "санітарний розрив". Наведіть приклади нормативних параметрів санітарних розривів.

5.Наведіть перелік об'єктів, які розташовують на територіях комунально-складських зон. Визначте основні містобудівні вимоги до їх розміщення.

6.Визначте основні містобудівні вимоги до розміщення об'єктів зони зовнішнього транспорту.








Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 2195;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.