Загальні положення. Покрівля захищає будинок від атмосферних явищ: снігу, вітру, дощу, впли­ву сонячного випроміннювання

Покрівля захищає будинок від атмосферних явищ: снігу, вітру, дощу, впли­ву сонячного випроміннювання, впливу температур. Вона повинна бути водо­стійкою, непродувною, довговічною, термостійкою.

Покрівля може бути частиною даху (якщо є горище) або може бути сполучена з покриттям верхнього поверху (якщо будинок не має горища).

В технології покрівельних робіт треба розглядати сумісно: матеріали, конст­рукцію покрівлі, механізми, техніку безпеки. Виходячи з цього покрів­лі можуть бути класифіковані у відповідності до Рисунку 7.1. Слід також класифікувати рулонні матеріали за в'яжучими: бітумні, дьогтьові, полі­мерні, комбіновані (дьогтьобітум, гумобітум, бітумно-полімери). Захис­ні­ шари таких матеріалів можуть бути: у вигляді посипок крупних, дрібних та лускоподібних.

Основа рулонних матеріалів може бути органічною (толь, рубе­ройд і інші подібні) та неорганічною (гідросклоізол, відлон). У сучасному будів­ництві все ширше застосовуються рулонні матеріали з наплавленням, у яких шар в'яжучого, що наноситься на основу, має більшу товщину, ніж в звичайних.

Мастики бувають: бітумні, дьогтьові, бітумно-гумові, бітумно-полі­мер­ні, полімерні; гарячі (що використовуються при температурі 160... ­..180оС) та холодні (температура до 90оС). В холодних мастиках у складі крім в'яжу­чого й наповнювача (порошки з тальку, вапняку, золи і таке подібне) ма­ють­ся антисептики й розріджувачі: нелетючі (солярове, мас­тиль­не, транс­форматорне й інші масла) або летючі (бензин, лігроїн, соль­вент, гас, уа­йт­-спіріт тощо). Основні характеристики та сфери викори­стання вище­названих матеріалів зведені в Таблиці 7.1.

Мастичні покрівлі відрізняються більш високою індустріальністю, під­ля­гають майже 95% механізації. Можуть вживатися як для плоских, так і для скатних покрівель (з похилом більше 2,5%, але не більше 25%). Яв­ляють литий гідроізоляційний килим, що складається з двох або трьох шарів, армованих склополотном, скловолокном або склосіткою. Мастики мо­жуть бути гарячі чи холодні. Покрівлі можуть виконуватися як з мастик (тоді отвердження пов'язане з випаром розчинника) або з емульсій (отверд­ження пов'язане з окисленням або полімерізацією).

Покрівлі з листових матеріалів виконуються з металевих листів (чорних або оцинкованих), профільованого настилу з оцинкованого заліза (профіль залежить від багатьох факторів: навантаження, кроку прогонів тощо), хви­­лястого азбестоцементу (звичайного профіля — ВО; середньо­хви­лясто­го — СВ, підсиленого профіля — ВУ; уніфікованого профіля — УВ). До всіх видів хвилястого азбестоцементу виробляються фасонні деталі: коникові, лоткові, перехідні, кутові тощо. Нахил покрівлі може складати 30...50% і більше. Кріплення листових матеріалів виконується до основи за допомогою скоб, гаків, шурупів, оцинкованих цвяхів в комплексі з оцинкованими шайбами та м'якими прокладками.

Покрівлі з штучних матеріалів мають ту негативну властивість, що найбільш трудомісткі відносно всіх раніше перелічених. Використову­ються в основному в житловому індивідуальному будівництві. В цьому ра­зі­ обов'язкове влаштування горища, похил може складати 50...70%.








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 753;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.