Особливості монтажних процесів в екстремальних кліматичних умовах

При високих позитивних температурах (в умовах сухого жаркого клімату) ство­рю­ються важкі умови насамперед для виконавців робіт. Тому рекомен­дується в середині робочого дня робити велику перерву. Крім того, монтажни­кам наобхідно давати можливість відпочивати на протязі напівзмін.

Всі мокрі процеси виконуються з тими ж особливостями, що наведені в п'ятій частині цього посібника. Значно збільшуєтся трудомісткість нагляду за монолітними бетонними стиками.

При від'ємних температурах (в зимових умовах) найбільш уразливим місцем являються стики та вузли каркасів. У всіх технологічних процесах відбуваються зміни, які коротко можна зформулювати так:

Під час складування та зберігання конструкцій необхідно виключати мож­ливість обмерзання кригою конструкцій або її примерзання до землі. Перед подаванням на монтаж конструкції очищуються від криги, снігу скребачками, ломи­ками, щітками тощо. Використовувати для цієї мети гарячу воду забо­ронено.

Під час укрупнення та встановлення зварювальні роботи треба виконувати з виконанням особливостей, вказаних в п. 6.4.8.2.

Замонолічування стиків бетонною сумішшю виконують безобігрівним способом (з протиморозними добавками) або обігрівним способом з тепловою обробкою, суть яких викладено в п. 4.4.

Всі заходи щодо забезпечення бетону стиків від промерзання слід приймати до того часу, коли бетон не набере необхідної міцності для даного випадку. Наприклад, в вертикальних стиках зовнішніх стін повинна бути забезпечена міц­ність не менше 50% від проектної. Для вузла з'єднання колони з фунда­мен­том стаканного типу міцність бетону має бути не менше 70%, а для стикових з'єднань конструкцій, що завантажуються повним експлуатаційним наван­та­женням, необхідно отримати 100% міцності бетону стика.

Під час герметизації: поліізобутиленову мастику слід попередньо розігривати до 110...120оС. Сам процес герметизації дозволяється виконувати при температурах не нижче — 20оС.

Заморожування розчинів або сумішей на ранніх стадіях в стиках та вузлах дозволяється тільки там, де вони не сприймають зусиль і не мають закладних деталей, або мають металеві оцинковані скоби. Це шви між панелями перекрить та покрить і деякі інші зазори між збірними залізобетонними елементами. В цьому разі розчин чи бетонну суміш при позитивній температурі вкладають в шви, а потім допускають заморожування. Рекомендується використовувати для розчинів та сумішей марки 400 й вище, а також на швидкотвердних і глиноземистих цементах.








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 710;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.