Улаштування покрівлі з рулонних матеріалів, що наплавляються

Руберойд з стовщеним мастичним покривним шаром дозволяє наклею­ва­ти його методом підплавлення бітумного в'яжучого (тобто бітумного ша­­ру на руберойді) без застосування бітумних мастик. Це руберойди марок РМ-500-2, РМ-420-1, РМ-350-1 — для нижніх шарів і РК-500-2, РК-420-1 — для верхніх шарів.

Для підвищення довговічності покрівель промисловість випускає нові рулонні матеріали на основі полімербітумних композицій. Їх теж можна наклеювати методом підплавлення. Це — ескарбіт, армобітеп, монобітеп.

Ескарбіт — це покрівельний картон, насичений м'яким бітумом (наф­то­вим) і покритий з обох боків полімербітумним в'яжучим (бітум, каучук, індустріальна олія, наповнювач і антисептик). Марка ЕЕМ і ЕЕК (для верхніх шарів).

Армобітеп — виготовляється аналогічно ескарбіту, але основою є склопо­лот­нини, склосітка, склотканина і інші матеріали на скловолок­нистій основі. Марки АВСМ і АВСК.

Монобітеп — на основі комбінованій: папір-поліетилен-папір (БПБ). З двох боків накритий крім полімербітумного в'яжучого водно-тальковою суспензією. Тому монобітеп застосовують для нижніх шарів покрівлі.

Для відповідальних покрівель застосовують ще один рулонний матеріал на полімербітумному в'яжучому — фольгобітеп. Основою для нього є алюмінієва фольга завтовшки 0,08...0,12 мм, яка з обох боків покривається полімербітумним в'яжучим з дрібнозернистою мінеральною посипкою. Ці матеріали наклеюють методом наплавлення, але можна наклеювати й на бітумних мастиках як звичайний руберойд. Вони більш тепло- і холодо­стійкі, водостійкі. Тому вони можуть наклеюватись в 2 шари там, де необ­хідна 3- або 4-шарова руберойдна покрівля.

Технологія робіт відрізня­єть­ся процесом наклеювання ру­лон­ного матері­алу.

Принцип укладання рулон­них матеріалів, що наплавля­ються, полягає в розплав­лен­ні покривного шару під впливом високих температур або в його розрідженні роз­чин­ником. У першому випад­ку (Рисунок 7.10) засто­со­ву­ють машину СО-121А з паль­ни­ками інфрачер­воного випро­мінювання. Про­дук­­тив­­ність цієї машини (м. Мінськ) 330...640 м2/год.

Якщо такої машини немає, то наклеювання виконують ме­то­дом розрід­ження шару мас­тики розчинником за до­по­могою вудочки-розпилю­вача і звичайного розкотчика рулонних матеріалів (типа СО-108А). Роботу вико­нує лан­ка з 3-х робітників. Один за допомогою вудочки нано­сить розчинник на матеріал і основу — перед розкотчиком. Двоє починають розкотувати рулон­ний матеріал. Напрям руху вибирають по вітру, щоб бриз­ки розчин­ника не по­трап­­ляли на робітників.

Прокатку котком (»80кг) виконують за 10...15 хвилин після накла­дан­ня розчинника. Тому один з робітників постійно переходить від розкоту­вання рулону до його укочування й навпаки.

Як видно зі складу технологічного процесу влаштування покрівель з матеріалів, що наплавляються, їх використання дозволяє скоротити деякі трудо­місткі операції (див. Рисунок 7.3): транспортування та виготовлення мастик, нанесення грунтовок та мастик на основу. Це надає таким матеріа­лам­ переваг, що забезпечують їх широке використання в сучасному будів­ницт­ві.








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1104;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.