Улаштування покрівлі з рулонних матеріалів, що наплавляються
Руберойд з стовщеним мастичним покривним шаром дозволяє наклеювати його методом підплавлення бітумного в'яжучого (тобто бітумного шару на руберойді) без застосування бітумних мастик. Це руберойди марок РМ-500-2, РМ-420-1, РМ-350-1 — для нижніх шарів і РК-500-2, РК-420-1 — для верхніх шарів.
Для підвищення довговічності покрівель промисловість випускає нові рулонні матеріали на основі полімербітумних композицій. Їх теж можна наклеювати методом підплавлення. Це — ескарбіт, армобітеп, монобітеп.
Ескарбіт — це покрівельний картон, насичений м'яким бітумом (нафтовим) і покритий з обох боків полімербітумним в'яжучим (бітум, каучук, індустріальна олія, наповнювач і антисептик). Марка ЕЕМ і ЕЕК (для верхніх шарів).
Армобітеп — виготовляється аналогічно ескарбіту, але основою є склополотнини, склосітка, склотканина і інші матеріали на скловолокнистій основі. Марки АВСМ і АВСК.
Монобітеп — на основі комбінованій: папір-поліетилен-папір (БПБ). З двох боків накритий крім полімербітумного в'яжучого водно-тальковою суспензією. Тому монобітеп застосовують для нижніх шарів покрівлі.
Для відповідальних покрівель застосовують ще один рулонний матеріал на полімербітумному в'яжучому — фольгобітеп. Основою для нього є алюмінієва фольга завтовшки 0,08...0,12 мм, яка з обох боків покривається полімербітумним в'яжучим з дрібнозернистою мінеральною посипкою. Ці матеріали наклеюють методом наплавлення, але можна наклеювати й на бітумних мастиках як звичайний руберойд. Вони більш тепло- і холодостійкі, водостійкі. Тому вони можуть наклеюватись в 2 шари там, де необхідна 3- або 4-шарова руберойдна покрівля.
Технологія робіт відрізняється процесом наклеювання рулонного матеріалу.
Принцип укладання рулонних матеріалів, що наплавляються, полягає в розплавленні покривного шару під впливом високих температур або в його розрідженні розчинником. У першому випадку (Рисунок 7.10) застосовують машину СО-121А з пальниками інфрачервоного випромінювання. Продуктивність цієї машини (м. Мінськ) 330...640 м2/год.
Якщо такої машини немає, то наклеювання виконують методом розрідження шару мастики розчинником за допомогою вудочки-розпилювача і звичайного розкотчика рулонних матеріалів (типа СО-108А). Роботу виконує ланка з 3-х робітників. Один за допомогою вудочки наносить розчинник на матеріал і основу — перед розкотчиком. Двоє починають розкотувати рулонний матеріал. Напрям руху вибирають по вітру, щоб бризки розчинника не потрапляли на робітників.
Прокатку котком (»80кг) виконують за 10...15 хвилин після накладання розчинника. Тому один з робітників постійно переходить від розкотування рулону до його укочування й навпаки.
Як видно зі складу технологічного процесу влаштування покрівель з матеріалів, що наплавляються, їх використання дозволяє скоротити деякі трудомісткі операції (див. Рисунок 7.3): транспортування та виготовлення мастик, нанесення грунтовок та мастик на основу. Це надає таким матеріалам переваг, що забезпечують їх широке використання в сучасному будівництві.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1104;