Розташування та природно-кліматичні умови. Угорські Карпати займають площу 12 тис
Угорські Карпати займають площу 12 тис. км2 і складають близько 4 % території всієї гірської системи Карпат.
Гірські масиви перетинають країну в поперечному напрямку: на заході простягаються гірські масиви Задунайського краю висотою 400−700 м (Кестхей, Баконь, Вертеш, Герече, Піліш, Вішеград), на північному сході простягається Північносерединний масив з горами висотою 500−1000 м (Бержень, Матра, Бюкк, Черехат, Земплен). Найвищою точкою країни є г. Кекеш (1014 м).
Клімат в Угорщині визначається впливом західних вітрів і положенням країни всередині гірської дуги Карпат. У зимовий час гори перешкоджають рухам холодних повітряних мас з півночі і північного сходу, тому тут тепліше, ніж у східних сусідів. Зима в країні порівняно м’яка, літо тривале і жарке. Середня температура найспекотнішого місяця − липня − складає + 5 °C, а найхолоднішого − січня − +4 °C.
Уся річкова мережа Угорщини належить басейну р. Дунаю протяжністю 270 км, що перетинає країну із півночі на південь. Східна половина Угорщини лежить у басейні головної лівої притоки р. Дунаю – р. Тиси. Друга за довжиною річка Угорщини тече територією країни протяжністю 598 км. З правих приток р. Дунаю в межах Угорщини найбільшими є такі річки, як Раба, Шіо, Драва.
Потрібно відзначити Балатон − найвідоміше у світі озеро, яке користується найбільшою популярністю туристів. Його довжина складає 77 км, ширина − від 14 км, а площа − приблизно 598 км2. Балатон − мілководне озеро з середньою глибиною 3 м. Тут знаходяться й інші великі озера, такі як Веленце (26 км2), Фертьо (23 км2).
Карпатський регіон Угорщинишироко відомий як регіон з унікальними природними особливостями. На території Угорських Карпатах функціонуютьБюккський національний парк, Агтелекський біосферний заповідник, Голлокейський, Лазберцький, Берженьський, Земпленський, Токайсько-Бодрогзугський ландшафтно-охоронні райони.
У сучасній Угорщині головною одиницею адміністративно-територіального поділу є медьє (область). Угорська частина Карпатського регіону адміністративно належить до таких медьє, як Боршод-Абауй-Земплен, Хайду-Біхар, Хевеш, Яс-Надькун-Сольнок та Сабольч-Сатмар-Берег. До найбільших міст належать: Мішкольц, Дебрецен, Сольнок та ін.
Дата добавления: 2015-05-08; просмотров: 669;