Агротехнічні умови

1. Залежність ефективності добрив від рівня агротехніки. Внесенням порівняно невеликих норм добрив на фоні високого рівня агротехніки досягають значного ефекту, а високі норми на фоні низького рівня агротехніки дуже часто врожаєм не окуповуються.

2. Вплив попередника. У разі розміщення добрив у сівозмінах треба враховувати вплив попередньої культури на їх ефективність. Одна й та сама культура в межах однієї сівозміни на фоні однакових ґрунтово-кліматичних умов має отримувати добрива в різних кількостях і різного складу з урахуванням місця в сівозміні.

3. Тривалість дії добрив. Добрива, внесені в сівозміні, діють протягом кількох років. Особливо тривала післядія спостерігається після внесення хімічних меліорантів, високих норм підстилкового гною та компостів, фосфоритного борошна. В сівозмінах, де під сільсько-господарські культури систематично вносили органічні і мінеральні добрива, норми їх зменшують, а в сівозмінах, де добрива в попередні роки вносили в недостатній кількості, - збільшують. Від ротації до ротації сівозміни ефективність добрив підвищується. Однак за систематичного внесення добрив змінюється ефективність їх окремих видів: знижується дія на врожай культур фосфорних добрив і, навпаки, підсилюється ефективність азотних і калійних.

 








Дата добавления: 2015-05-05; просмотров: 1278;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.