Загальне поняття про громадянське суспільство.
Громадянське суспільство бере початок з античних часів, коли з’явились республіки та інститут громадянства.
Громадянське суспільство – це соціально неоднорідне суспільство, яке досягло певного рівня соціального розвитку й у своїй життєдіяльності є відносно незалежним від держави. Це спільнота вільних, рівноправних людей, кожному з яких держава забезпечує юридичні можливості бути власником, брати активну участь в політичному житті.
Ознаки громадянського суспільства:
1. Головна цінність суспільства – людина, її інтереси, права і свободи.
2. Рівноправність і захищеність усіх форм власності.
3. Економічна свобода громадян та їх об’єднань, інших суб’єктів виробничих відносин у виборі форм і здійснення трудової діяльності.
4. Надійна та ефективна система соціального захисту.
5. Гарантії реалізації політичних свобод – наявність інститутів і розвиненість механізмів впливу громадян на державну політику.
Умови створення громадянського суспільства:
1. Невідчужуваність від людини наслідків її праці.
2. Забезпечення виборчою системою вільного й адекватного волевиявлення.
3. Об’єктивне представництво суспільства у законодавчому органі.
4. Переважна більшість дорослого населення – трудящі-власники; недопустимість перевантаження платників податків посередницькими, наглядовими та управлінськими установами.
Громадянське суспільство – суспільство з розвиненими економічними, політичними та іншими відносинами, яке взаємодіє з державою та функціонує на засадах демократії і права. Його побудова є метою суспільного розвитку, воно є засобом всебічного забезпечення прав і свобод, інтересів людини і громадянина.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 707;