Розробка асортименту продукції
При розробці нового продукту відділ маркетингу приділяє велику увагу питанням його доступності споживачеві, цільовій аудиторії, каналам, через які він продаватиметься. Також ретельно оцінюється очікуваний обсяг продажів. Але при цьому дуже часто маркетологи забувають про те, що відбувається з товаром до того, як він потрапляє до кінцевого споживача. А саме те, що товар має десь вироблятися, для чого можуть бути потрібні особливі види сировини або спеціальне обладнання, а також те, що товар повинен рухатися по ланцюгу постачань через мережу проміжних складів. При цьому визначати особливості зберігання і транспортування товару будуть не стандарти, прийняті в компанії, а властивості самого товару. Для нового продукту можуть бути потрібні спеціальна тара і технологія зберігання.
Часто подібні деталі «спливають», коли вже прийнято рішення про виробництво або закупівлю продукту, більше того, до бюджету продукту закладена конкретна собівартість, на підставі якої визначена очікувана рентабельність продукту. Непередбачені і невраховані витрати стають неприємним сюрпризом для компанії.
При розробці нового продукту необхідно звернути увагу на наступні його особливості і властивості:
- температуру зберігання і транспортування як самого товару, так і сировини, необхідної для його виробництва;
- обмеження, пов'язані з фізичними властивостями упаковки (максимальна величина штабелю, кратність стандартним коробам і піддонам, придатність існуючого обладнання для упаковки саме цього виду товарів тощо);
- текст на споживчій упаковці;
- частку транспортних витрат в собівартості продукту (для визначення максимального ефективного радіусу поширення).
Розглянемо докладніше, на що слід звертати особливу увагу.
Дата добавления: 2015-04-15; просмотров: 834;