Забезпечення якості будівельної продукції.

Якість будівельної продукції і надійність будівель і споруд забезпечуються шляхом здійснення виробничого контролю якості - комплексу технічних, економічних і організаційних заходів ефективного контролю якості на усіх стадіях створення будівельної продукції.

Виробничий контроль якості БМР включає:

- вхідний контроль робочої документації, конструкцій, виробів, матеріалів і устаткування, що виконується на стадії підготовки до будівництва;

- операційний контроль окремих будівельних процесів та операцій, який здійснюється при виконанні робіт;

- приймальний контроль БМР, що здійснюється під час приймання виконаних БМР і відповідальних конструкцій.

На всіх стадіях будівництва з метою перевірки ефективності раніше виконаного виробничого контролю вибірково здійснюється інспекційний контроль.

За результатами виробничого і інспекційного контролю якості БМР розробляються заходи щодо усунення виявлених дефектів і недопущення порушень проектів, ДБН, ДСТУ, Сніп, ГОСТ і т. інше надалі.

Контроль якості БМР і завершеної будівельної продукції здійснюють атестовані служби контролю якості, оснащені технічними засобами, які забезпечують необхідну достовірність і повноту контролю. Такі служби входять до складу будівельно-монтажних організацій або залучаються з інших організацій.

Якість БМР контролюють також: замовник у порядку технічного нагляду, проектні організації - як авторський нагляд, органи державного архітектурно-будівельного контролю, інші органи державного нагляду і контролю, які діють на основі спеціальних положень.

Служби нагляду за метрологією і стандартизацією здійснюють контроль і виконують перевірки контрольно-вимірювальних засобів, що вживаються під час будівництва, контролюють дотримання вимог стандартів України при розробленні проектної документації для будівництва, при виготовленні будівельних матеріалів, деталей і конструкцій, перевіряють відповідність будівельно-монтажних робіт стандартам і іншій нормативній документації.

Органи служб міського господарства - газопостачання, електричних мереж, водопостачання та каналізації і інші. а також служби санітарно-епідеміологічного контролю в свою чергу здійснюють контроль і нагляд за якістю відповідних видів робіт.

Під час вхідного контролю робочої документації (робочих креслень, текстових документів і кошторисів) проводиться перевірка її комплектності й достатності технічної інформації, що утримується в ній, для виконання робіт, а також технологічність проектних рішень.

Під час вхідного контролю конструкцій, виробів, матеріалів і устаткування проводиться зовнішній огляд їх відповідності вимогам стандартів або інших документів і робочій документації, наявність і зміст паспортів, сертифікатів і інших супроводжувальних документів. Перевіряються також наявність на збірних конструкціях штампів відділів технічного контролю (ВТК) заводів-виготовлювачів і повноти складу таких штампів.

На цій стадії контролю якості перевіряються розміри конструкцій.

Операційний контроль якості здійснюється під час виконання будівельних процесів (операцій) і спрямований на забезпечення своєчасного виявлення дефектів і прийняття заходів щодо їх запобігання.

Під час операційного контролю перевіряються дотримання технології виконання будівельно-монтажних процесів, а також відповідність виконуваних робіт робочим кресленням. будівельним нормам, правилам і стандартам. Результати операційного контролю заносяться в журнал робіт.

При проведенні операційного контролю керуються відповідними нормативними документами по будівництву ДБН, технологічними (типовими технологічними) картами або схемами виконання робіт, схемами операційного контролю якості.

Під час приймального контролю проводиться перевірка якості виконання БМР, а також відповідальних конструкцій.

Приховані роботи підлягають огляду зі складанням актів по формі, встановленій ДБН А.3.1-5-96. Акт огляду прихованих робіт складається на завершений процес, виконаний самостійним підрозділом виконавців. Перелік прихованих робіт встановлено ДБН А.3.1-5-96.

У всіх випадках заборонено виконання наступних робіт при відсутності актів огляду попередніх прихованих робіт.

Відповідальні конструкції підлягають прийманню в процесі будівництва по мірі їх готовності комісією, що включає представників виконавця робіт, авторського нагляду і замовника зі складанням акта проміжного приймання цих конструкцій за формою, встановленою ДБН А.3.1-5-96.

На всіх стадіях будівництва з метою перевірки ефективності виконаного раніш виробничого контролю, будівельні організації вибірково здійснюють інспекційний контроль силами спеціальних служб або створених для такої мети комісій.

За результатами виробничого і інспекційного контролю якості БМР і з метою усунення недоліків, виявлених органами технічного нагляду замовника, авторського нагляду проектних організацій, держархбудконтролю, іншими органами державного контролю, приймаються заходи щодо усунення виявлених дефектів і недопущення їх наперед, про що робляться записи в загальному журналі робіт.








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1546;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.