Споживча упаковка
Споживча упаковка – це також важлива точка зіткнення логістики і маркетингу. Існує клієнтоорієнтована упаковка, яка зручна клієнтові, красива, служить додатковою рекламою продукту тощо. А є логістична упаковка, яка забезпечує збереження продукту, зручність зберігання на піддонах, зручність у відборі, складанні. Крім того, упаковка має бути кратною коробам, які в свою чергу мають бути кратними стандартним піддонам. При створенні упаковки для нового продукту бажано врахувати всі ці параметри, що можливо лише в разі участі в розробці і маркетологів, і логістів. Також необхідно не забувати про характеристики упаковки, що відрізняються від стандартів, прийнятих в компанії. Наприклад, якщо упаковка має обмеження на висоту штабелю, транспортний засіб матиме неповне завантаження по висоті. Отже, доставка такого товару обійдеться дорожче, ніж в середньому.
Приклад. Характерний приклад з практики – групова упаковка, в якій об'єднано, наприклад, декілька баночок або пакетиків з продуктом і будь-яку іграшку-подарунок у рамках спеціальної акції. Це красиво, зручно, товар розташований в ряд, добре виглядає на полиці. Але, коли справа доходить до формування піддону, то з'ясовується, що упаковка не поміщається в стандартний короб і потрібно робити спеціальний лоток або навіть спеціальну машину, яка пакуватиме такого роду товар. Такі моменти стають неприємною несподіванкою, яку потрібно і можна було запобігти.
Розмір транспортної упаковки також вимагає узгодження з відділом маркетингу. Наприклад, з погляду логістики оптимально і зручно відвантажувати товар коробами по 5 кг А маркетингові дослідження показують, що роздріб більш охоче приймає товар дрібнішими партіями по 2–3 кг Відповідно про розмір короба має бути вирішене після аналізу, що буде вигідно – перейти на дрібніші короби або доручити розфасовку товару дистриб'юторові. Таким чином, розробка правильної тари для споживчого товару – спільне завдання відділів логістики, маркетингу і виробництва
Дата добавления: 2015-04-15; просмотров: 802;