Класифікація тістомісильних машин

Процес замішування забезпечує не тільки рівномірне змішування компонентів тіста, а й механічну обробку їх з метою відтворення специфічної структури, забезпечуючи нормальні умови для зброджування тіста за допомогою дріжджів. Для замішування використовують машини різних типів, котрі в залежності від рецептури і особливостей асортименту по-різному діють на тісто. Якість замісу значною мірою впливає на якість готових виробів.

Для замішування опари і хлібного тіста використовують різні типи машин. Будь-яка тістомісильна машина складається з трьох основних елементів: ємкості для замішування тіста; місильного органу; привода.

За ритмом роботи тістомісильні машини поділяються на: машини періодичної та безперервної дії.

За типом ємкості машини періодичної дії бувають: зі стаціонарними ємкостями та змінними (підкатними діжами).

За розташуванням та характером руху місильного органу машини бувають з горизонтальною, вертикальною і похилою віссю обертання місильного органу.

В залежності від частоти обертання місильного органу машини бувають тихохідні (15-60 об/хв.) та швидкісні (80-280 об/хв.)

Однією з важливих характеристик тістомісильних машин є інтенсивність замішування тіста.

Інтенсивність впливу робочого органу на тісто під час змішування позитивно позначається на якості хлібобулочних виробів, підвищується водопоглинальна здатність борошна, покращується структурна м’якуша, збільшується об’ємний вихід хліба та ін. Показником інтенсивності є питома робота, яка витрачається на замішування.

В залежності від інтенсивності машини поділяються на:

· звичайні тихохідні в яких замішування не супроводжується помітним нагріванням, витрати питомої роботи 5-12 Дж/г;

· швидкісні, нагрівання тіста підчас замішування на 5-7°С, витрати питомої роботи 15-30 Дж/г.

· супершвидкісні, нагрівання тіста на 10-20 °С, потребують спеціальних охолоджувальних пристроїв, витрати питомої роботи 30-45 Дж/г.

При замішуванні тіста проходять складні процеси в залежності від типу борошна (пшеничне чи житнє), вологості, якості борошна, складу додаткової сировини.

Всі ці особливості при замішуванні тіста складають свої вимоги до конструкції тістомісильних машин.

По кількості конструктивно виділених місильних камер, які забезпечують підтримання раціональних параметрів процесу на окремих його стадіях, виділяють одно-, дво-, і трикамерні тістомісильні машини.

В залежності від системи управління тістомісильні машини бувають з ручним, напівавтоматичним та автоматичним управлінням.

 








Дата добавления: 2015-03-26; просмотров: 5094;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.