Суть статистичного зведення
Зібрана в процесі спостереження інформація має бути упорядкована, систематизована і науково оброблена. Цей процес зветься статистичним зведенням, основним завданням якого є підрахувати, узагальнити матеріал, щоб вивчити характерні риси і відмінності явищ і процесів, виявити закономірності їх розвитку.
Суть статистичного зведення заключається в об’єднанні одиниць сукупності в групи, типи, класи і агрегуванні інформації про них як у межах груп, так і в цілому за сукупністю. Вся робота по статистичним зведенням складається з таких етапів:
– формування мети і завдань статистичного зведення;
– формування груп з одиниць спостереження, вибір групувальних ознак, кількості груп та величини інтервалу;
– перевірка зібраного матеріалу, підрахунок результатів і показників для характеристики всієї сукупності та її частин.
Статистичні зведення розрізняють за рядом ознак (за складністю побудови, організацією роботи, ступенем обробки даних).
За складністю побудови зведення буває просте і складне.
Просте зведення являє собою простий підрахунок підсумків первинного статистичного матеріалу.
Складне зведення передбачає групування (вибір ознак групування) встановлення меж групування, встановлення групових і загального підсумків, представлення результатів зведення у вигляді статистичних таблиць графіків, рядів розподілу.
За організацією робіт виділяють централізоване та децентралізоване зведення. При першому матеріали спостереження обробляють і систематизують у центральному органі статистики – Держкомстаті. При другому узагальнення даних виконують на місцях – обласне управління статистики, а зведені матеріали направляють у Держкомстат.
За ступенем автоматизації обробки даних зведення розрізняють на автоматизоване, яке проводиться на робочих місцях оснащених ПК і ручне. Наукову основу статистичного зведення складають класифікації та групування.
Дата добавления: 2015-03-20; просмотров: 749;