Переваги букс на роликових підшипниках і проблеми підвищення їх надійності
Букси на роликових підшипниках в експлуатації показали великі технічні і економічні переваги над буксами з підшипниками ковзання, внаслідок чого останні і були замінені роликовими.
Роликові підшипники набагато зменшують опір рухові поїзда і дозволяють:
• значно збільшити масу поїзда і його швидкість;
• зменшити витрати енергії локомотивами (на 4-11%);
• зменшити витрати мастил;
• збільшити міжремонтні строки для буксового вузла.
Від надійної роботи роликових буксових вузлів передусім залежить безпека руху поїздів, тому особливу увагу доводиться приділяти удосконаленню їх конструкцій. Головними факторами, що визначають ресурс буксового вузла, вважають зношення підшипників, послаблення торцевого кріплення і стан мастил. На вирішення цих проблем було спрямовано багато досліджень і розробок конструкторів, проте до останнього часу залишалась незмінною і недостатньо ефективною традиційна схема передачі навантажень у буксовому вузлі через циліндричні підшипники.
В багатьох країнах Західної Європи з успіхом використовують у рухомому складі дворядні конічні підшипники. 3 1998 року на Україні також ведуться роботи над створенням буксового вузла високої надійності. На Крюківському вагонобудівному заводі недавно створені експериментальні буксові вузли з дворядними конічними підшипниками (рис. 3.35), які проходять випробування в поїздах.
Головна перевага нового буксового вузла полягає в тому, що осьове і радіальне навантаження практично повністю сприймається і передається в режимі тертя кочення поверхнями кочення конічних роликів. В результаті суттєво зменшується момент тертя в підшипниках і, як наслідок, нагрівання їх; зростає ефективність роботи мастил; поліпшуються умови безпеки руху. Крім того, відпадає необхідність в проведенні проміжних ревізій, а інтервал часу між повними ревізіями збільшується.
Рис. 335. Буксовий вузол з дворядним конічним підшипником |
В 2002 році почались також випробовування колісних пар з експериментальними буксовими вузлами
відкритого типу, обладнані конічними підшипниками російського виробництва. В цих буксах відсутній корпус, а навантаження передається безпосередньо через спеціальне сідло-адаптер.
Які з приведених вище конструкцій букс будуть запроваджуватись на залізницях України, покажуть результати випробовувань, але ясно, що майбутнє за буксами з конічними підшипниками.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1606;