Теплотехнічних процесів

Теплотехнологія – сукупність способів перетворення початкової сировини, матеріалів, напівфабрикатів в заданий товарний продукт на основі зміни їх теплового стану.

Тепло технологічний процес – елемент тепло технології, який включає в себе сукупність елементарних (теплофізичних, хімічних, механічних та інших) процесів. Вони забезпечують конкретну технологічну регламентовану теплову дію на сировину, матеріали, напівфабрикати на окремих етапах виробничого циклу (сушка, випарювання тощо).

Ступінь (стадія) тепло технологічного процесу – свій температурний, тепловий режим.

Теплоенергетика – розділ теплотехніки, який охоплює перетворення теплоти та інших видів енергії за допомогою теплових двигунів, електричних і інших машин.

Теплотехніка – наукова дисципліна і галузь техніки, яка охоплює методи одержання теплоти, перетворення її інших видів енергії, розподілення, транспортування, використання теплоти за допомогою теплових машин, апаратів і пристроїв.

Тепло технологічний реактор (апарат, робочий простір тепло технологічної установки) – одно- і багатокамерне обладнання, в межах якого здійснюються всі стадії даного тепло технологічного процесу (сушарки, випарні апарати, рект. колони, сукупність елементів парового котла тощо).

Тепло технологічна установка (ТТУ) – сукупність тепло технологічного реактора (апарата, робочого простору) і експлуатаційно пов’язаного з ним технологічного, теплотехнічного, енергетичного, транспортного, приймально-розподільчатого і іншого обладнання забезпечує теплотехнологічний процес.

Працює в єдиному технологічному ритмі.

Теплотехнологічна установка (ТТУ) з елементами зовнішнього тепловикористання (теплоенерговикористання) – + пристрої для використання відходів теплоти (енергії) цієї установки є метою отримання енергетичної або іншої технологічної продукції (печі з котлами-утилізаторами, випарювальним охолодженням тощо).

Тепло технологічна система (ТТС) – сукупність ТТУ і експлуатаційно зв’язаного з ними технологічного, теплотехнічного, енергетичного, транспортного, приймально-розподільчого та іншого обладнання (пристроїв). Ця сукупність забезпечує в межах даного підприємства переробку вихідних матеріалів в заданий продукт або напівфабрикат.

Тепло технологічний комплекс (ТТК) – сукупність ТТС і виробничо пов’язаних з ними технологічних, теплотехнічних, енергетичних, транспортних, приймально-розподільчих та інших пристроїв, установок, систем (сюди включено: джерела технологічної сировини, палива, електроенергії).

Ця сукупність забезпечує всю послідовність теплотехнологічних процесів перетворення початкової сировини в задану продукцію як в межах даного підприємства, так і за його межами.

Промисловий ТТК – сукупність ТТК, яка формує технічну базу основних виробництв народного господарства.

Тепло технологічна схема виробництва – наочна (графічна) ілюстрація послідовної сукупності тепло технологічних та інших технологічних процесів виробництва того чи іншого продукту (схема Юзефо-Миколаївського цукрового заводу).

Теплова схема тепло технологічної установки (оформлення теплотехнологічного процесу) – наочна (графічна) ілюстрація складу і розміщення джерел енергії, складу і послідовності переміщення теплоносіїв і робочого тіла (тіл) в технологічних та інших елементах установки.

Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК)

Галузі ПЕК: електроенергетика, газова промисловість, вугільна промисловість, нафтодобувна і нафтопереробна промисловість.

ПЕК є найвагомішим споживачем енергетичних ресурсів, в багато разів перевищуючим по цьому показнику всі інші народногосподарські комплекси.

Транспорт природного газу – до 10% його виробництва; передача електроенергії – до 9%.









Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 1057;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.