Проектне завдання
Основною задачею при проектуванні нових, а також удосконаленні існуючих ТМУ є створення екологічно чистих, високопродуктивних і економічних пристроїв з максимальною інтенсифікацією теплотехнологічних процесів.
Сучасне проектування об’єкта (системи) включає в себе:
– постановку задачі;
– збір і обробку інформації про подібні системи або їх елементи;
– вибір або одержання від заказника вхідних даних і умов для роботи об’єктів;
– аналіз процесів, які пов’язані з роботою системи;
– складання фізичної або математичної моделі створюваного або удосконаленого об’єкта або системи;
– дослідження цієї моделі з врахуванням оптимальних показників і, як наслідок цього, створення нових технологічних процесів і схем, конструкцій агрегатів, установок тощо.
Проектування ТМУ складається із 3-х стадій:
– складання проектного завдання;
– розробка технічного проекту;
– виконання робочих креслень.
Проектне завдання включає в скороченому вигляді початковий матеріал для проектування, наприклад технічне завдання, яке містить принципові вимоги до проекту, основні технологічні креслення, вхідні умови і матеріали для проектування (географічна прив’язка, сировина база, джерела енергії, екологія).
У відповідності з проектним завданням об’єкт, що проектуватимемо, повинен відповідати певним технологічним, економічним і екологічним вимогам.
По технологічним вимогам об’єкт повинен повністю відповідати технології процесу, робочим схемам і кресленням, а також технічним умовам для випуску заданої продукції.
По економічним вимогам створення об’єкту повинно вестись з малими витратами праці і з мінімальними витратами виробництва матеріальних і енергетичних ресурсів.
Створена установка не повинна перевищувати ГДК шкідливих газових, рідких і твердих викидів. Всі побічні продукти і речовини повинні по можливості використовуватись в проектованому або суміжному виробництві.
Життєвий цикл – техногенне навантаження.
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 1990;