Розрахунок допустимої швидкості руху

 

При розв’язанні цієї задачі варто виходити з випадку екстреного гальмування, при якому використовуються, як правило, механічні гальма з максимальним натисканням колодок. Гальмові характеристики для екстреного гальмування тролейбуса і трамвая розраховані в п. 2.7. При розрахунку задаються визначеним розрахунковим гальмовим шляхом lTP і часом підготовки гальм tп , значення яких наведені в табл. 9.

 

Таблиця 9 – Значення lTP і tп для тролейбуса і трамвая

 

Тип рухомого складу Розрахунковий гальмовий шлях lTP , м Час підготовки tп
Тролейбус 20 - 30
Трамвай 35 - 40

 

Допустиму швидкість руху визначають графічним методом. Спочатку вибирають масштаби mv , ml і mf, , що задовольняють рівності (1). Значення масштабів, що рекомендуються за умови 1+g = 1,1 ,наведені в п.2.7.

Хід розв’язання задачі пояснений за допомогою рис. 7. В обраних масштабах будують характеристику питомої сповільнюючої сили bоэк(v). На діаграмі ν(l) на осі абсцис в обраному масштабі шляху відкладають розрахунковий гальмовий шлях lTP і з кінця його o у зворотному порядку (від v=0) графічним методом будують криві гальмування ν(l) для трьох значень ухилів: i = + imax , i = 0, i = - imax. Інтервали швидкості ∆v, якими задаються при побудові, повинні бути не більше 5 км/год. Отримані криві ν(l) побудовані праворуч на рис. 7. Як видно з рис. 7, у випадку горизонтальної ділянки початок координат на діаграмі сповільнюючих сил знаходиться в точці О; у випадку підйому +imax початок координат переноситься на відрізок mf imax униз по осі ординат, а у випадку спуску - imax початок координат переноситься на відрізок mf ·imax нагору по осі ординат. Слід пам'ятати, що величина підйому або спуску в o/oo чисельно дорівнює питомій сповільнюючої силі в Н/кН (i= wi).Для розрахунку підготовчого шляху lп досить для будь-якої швидкості v відкласти від осі ординат в обраному масштабі шляху відрізок, що відповідає lп =(v tп)/3,6, м і з'єднати його прямою лінією з точкою O. Ординати a, b, c точок перетину цієї прямої з кривими ν(l) для різних ухилів визначають найбільші швидкості vТ1, vТ2, vТ3, допустимі на відповідних ділянках шляху.

За отриманими трьома точками на діаграмі діючих сил при побудові кривих руху (рис. 9) наносять криву vmax.Т(i), ордината точки а перетину якої з кривою wox(v) визначає границю шкідливих і нешкідливих спусків для даного типу рухомого складу.

 

 

Рис.7 – До визначення припустимої швидкості руху

 








Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 884;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.