ІІ. Поняття стандартизації у ф’ючерсній торгівлі
Ф’ючерсні угоди укладаються за стандартизованими умовами на основі біржових типових контрактів по кожному виду товару.
Об’єктом ф’ючерсної угоди може бути тільки один вид продукції визначеної якісної характеристики. Ф’ючерсні угоди укладаються не на обсяги товару, а тільки на певну кількість контрактів. Сумарні обсяги певного виду товару по ф’ючерсних угодах визначаються кількістю контрактів, а обсяги певного виду товару в кожному контракті стандартизовані.
У ф’ючерсному контракті всі параметри стандартизовані і регламентуються Правилами біржової торгівлі. Погоджуються в контракті тільки дві умови:
- ціна
- позиція, тобто строк поставки товару.
Однак на товарних біржах, як правило позиція по основному асортименту біржового товару також регламентована, тому практично у типовому контракті погоджується тільки ціна.
Стандартизація ф’ючерсного контракту включає уніфікацію таких основних показників:
- вид товару
- якісні характеристики товару
- кількість товару
- розміри партії товару
- умови поставки
- форма сплати за товар
- санкції за порушення умов контракту
- порядок арбітражу
У ф’ючерсній торгівлі мають значення лише вид товару, на який укладається контракт, кількість таких контрактів, місяць поставки і, головне, ціна даного товару, що визначається контрактом.
Важливою особливістю ф’ючерсної торгівлі, що витікає з її стандартизації є знеособленість контракту. Це дозволяє Розрахунковій палаті біржі забезпечувати замінність контрагентів. Продавець і покупець можуть діяти незалежно один від одного, тобто ліквідувати своїх зобов’язання за раніше оформленим контрактом шляхом здійснення зворотної операції з Розрахунковою палатою біржі.
Дата добавления: 2014-12-05; просмотров: 912;