Розділ 9. Заняття фізичними вправами в акушерстві. окарді, активізації екстракардіальних чинників кровообігу, покращанні вентиляції і газообміну в легенях
окарді, активізації екстракардіальних чинників кровообігу, покращанні вентиляції і газообміну в легенях, ліквідації гіпоксії та гіпоксемії, підвищенні швидкості кровотоку. Все це поліпшує приплив насиченої киснем артеріальної крові і відтік венозної на рівні плацентарного кровообігу, що стимулює газообмін, окисно-відновні та обмінні процеси у матері і плоду, що є запорукою його повноцінного розвитку. Фізичні вправи активізують венозний і лімфатичний обіг, що сприяє усуненню застійних явищ в малому тазу, нижніх кінцівках і протидіє варикозному розширенню вен.
Зменшення застійних явищ у черевній порожнині знижує внутрішньочеревний тиск, що позитивно відбивається на діяльності шлунково-кишкового тракту, сечовидільної системи. Покращується перистальтика кишок, зменшується тиск на нирки, сечоводи, унаслідок чого ліквідуються запори та затримка сечовипускання.
Заняття фізичними вправами готують вагітну до пологів, підвищують еластичність м'язів тазового дна і зміцнюють ті, які беруть участь у народжені дитини. Вони вироблюють і закріплюють навички розслаблення промежини і напруження м'язів живота, покращують рухомість крижово-куприкового зчленування, кульшових суглобів, поперекового відділу хребта. Це полегшує і прискорює пологи, зменшує імовірність слабкості родової діяльності, внут-рішньоутробної асфіксії плоду, розриву промежини. Своєчасно застосовані вправи запобігають порушенням постави, розвитку плоскостопості, порушенням ходьби.
У разі нетипового положення плоду фізичні вправи сприяють його переходу в головне передлежання. Вагітним з вузьким тазом І—IT ступеня регулярні заняття дають можливість уникнути ускладнень під час пологів за рахунок підвищення еластичності зв'язок куприка і крижів, зміцнення м'язів черевної стінки і тазового дна.
Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 824;