Порядок дій працівників господарства перевезень під час надання допомоги поїзду, що зупинився на перегоні
У разі вимушеної зупинки поїзда на перегоні ДСП, отримавши повідомлення машиніста поїзда, повинен відповісти машиністу, а потім доповісти ДНЦ про надання допомоги поїзду, який зупинився на перегоні.
ДНЦ терміново викликає через радіозв’язок машиністів поїздів, які прямують слідом, і додатково повідомляє їх про зупинку поїзда на перегоні.
У разі необхідності ДСП терміново припиняє відправлення поїздів на перегін, а також попереджає ДСП сусідньої станції про припинення відправлення зустрічних поїздів по іншій колії.
Через машиніста локомотива поїзда, який зупинився на перегоні, ДСП повинен з’ясувати причини і можливість подальшого руху поїзда.
Якщо рух поїзда не може бути відновлений протягом 20 і більше хвилин, машиніст локомотива додатково сповіщає через поїзний радіозв’язок ДСП або ДНЦ про причини зупинки та необхідні заходи щодо ліквідації перешкод для руху поїзда, які виникли, і вживає заходів для їх усунення, а у разі необхідності забезпечує огородження поїзда та суміжної колії.
ДСП (ДНЦ), отримавши повідомлення машиніста про надання допоміжного локомотива, зобов’язаний повторити це повідомлення, звернувши особливу увагу на точне місце зупинки голови поїзда, а локомотивна бригада – переконатися, що повідомлення зрозуміли правильно.
Текст із вимогою щодо надання допомоги, одержаний по радіозв’язку чи телефону, розбірливо записується ДСП до Журналу руху поїздів ф. ДУ-3 (ДУ-2). Виправлення тексту не допускаються.
Якщо повідомлення машиніста прийняв ДНЦ особисто (або через ДСП), то останній також повинен повторити і записати у Журнал ф. ДУ-58 це повідомлення, а ДСП – переконатися, що ДНЦ правильно зрозумів це повідомлення.
Після отримання заявки на виклик допоміжного локомотива ДСП негайно доповідає про це черговому по дирекції залізничних перевезень. Черговий по дирекції та ДНЦ спільно визначають з якої зі станцій, що обмежують перегін, має бути надана допомога і на яку буде виведений з перегону поїзд чи група вагонів.
ДСП (безпосередньо або через ДСП) повинен повідомити машиніста поїзда, що зупинився, про порядок та час надання допомоги і тільки після цього закрити перегін (відповідну колію перегону) для руху інших поїздів, а також забезпечити, у разі необхідності, якомога швидше проходження відбудовних, пожежних поїздів та допоміжних локомотивів.
За наявності відповідних оперативних відомостей ДНЦ, черговий по дирекції повинен оперативно інформувати начальників відбудовних (пожежних) поїздів, машиніста допоміжного локомотива про ситуацію подій на місці та підготовку поїздів до роботи.
ДСП видає машиністу допоміжного локомотива, який направляється для допомоги поїзду, що зупинився на перегоні, який закритий для руху всіх інших поїздів, дозвіл на бланку білого кольору з червоною смугою по діагоналі ф. ДУ-64. У ньому на підставі вимоги та залежно від того, з якої станції (з голови або хвоста поїзда) буде надаватися допомога, має бути вказано місце (кілометр та пікет до якого повинен прямувати відбудовний (пожежний) поїзд або допоміжний локомотив).
Якщо допомога надається з хвоста поїзда, то кілометр, вказаний у повідомленні про допомогу машиністу поїзда, який зупинився на перегоні, змінюється і тоді в дозволі на бланку білого кольору з червоною смугою по діагоналі ф. ДУ-64 вказується змінений кілометр з урахуванням довжини поїзда.
Вказаний дозвіл дає право машиністу допоміжного локомотива вирушити на перегін для надання допомоги при заборонному показанні вихідного світлофора та обов’язковому підтвердженні ДСП правильності приготування маршруту відправлення.
Під час відправлення допоміжного локомотива по неправильній колії і наявності переїздів на шляху його прямування, ДСП, крім дозволу ф. ДУ-64, видає машиністу допоміжного локомотива попередження ф. ДУ-61 із зазначенням швидкості руху, в тому числі через переїзд.
Про час відправлення допоміжного локомотива на перегін, а також про час повернення з перегону ДСП відмічає в Журналі руху поїздів ф. ДУ-3 (ДУ-2), негайно повідомляє ДСП сусідньої станції, яка обмежує перегін і доповідає ДНЦ.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1339;