Порядок дій працівників у випадках виходу рухомого складу зі станції на перегін

Працівники станцій, локомотивні бригади, чергові по переїздах і працівники інших служб, отримавши повідомлення про вихід вагонів (рухомого складу) на перегін, для затримання або попередження зіткнення з поїздами повинні діяти оперативно, без затримки.

ДСП, отримавши інформацію про вихід рухомого складу на перегін, повинен негайно:

1) використовуючи усі наявні засоби зв’язку по сигналу аварійної ситуації повідомити машиністів поїздів, які знаходяться на перегоні, ДНЦ, ДСП сусідньої станції і чергових по переїздах, інших працівників з метою затримки зустрічних поїздів і вжиття заходів щодо зупинки рухомого складу, що вийшов на перегін, за формою:

«Увага! Увага! Слухайте всі! На перегін __________ самостійно вийшов і рухається некерований поїзд (вагони) зі станції __________. Чергові по станції ____________ припиніть відправлення поїздів на перегін ___________. Вжийте заходи щодо зупинки поїзда (вагонів) на перегоні. ДСП ________ (прізвище)»;

2) терміново поінформувати усіх працівників станції та працівників суміжних служб, які працюють на коліях, за формою:

«Працівники станції (_________ парка, парної (непарної) горловини _________ парка) з ____ колії станції в сторону станції _____________ самостійно вийшов (ли) і рухається поїзд (вагони). Покладіть гальмові башмаки на _____ колію. Черговий по станції __________ (прізвище)»;

3) За узгодженням з поїзним диспетчером прийняти одне із наступних рішень:

- залежно від поїзної обстановки на станції підготувати маршрут прийому поїзда на вільну колію;

- організувати всіма наявними засобами зупинку поїзда (укладання гальмових башмаків, використання локомотива та інше).

За наявності на станції автотранспорту і паралельного розміщення автомобільних доріг з перегоном, направити працівника станції з гальмовими башмаками на автомобілі для зупинки рухомого складу, що вийшов на перегін;

- відправити встановленим порядком локомотив слідом за вагонами, що вийшли на перегін, або по сусідній колії на двоколійному перегоні для затримання рухомого складу і попередження зіткнення з іншим рухомим складом;

- викликати на станцію начальника станції, його заступника, ревізора руху (ДНЧ), а за їх відсутності – вільного від чергування ДСП для надання допомоги;

4) ДСП сусідньої станції, отримавши повідомлення про вихід рухомого складу на перегін, приймає одне із наступних рішень:

- вживає усі необхідні заходи, затримує відправлення поїздів на перегін або колію перегону, на яку допущено вихід рухомого складу;

- спрямовує вагони у вловлюючий тупик або запобіжний тупик (витяжну колію), на інші колії, на яких можна його зупинити і зменшити тяжкість наслідків аварії, укладає гальмові башмаки для попередження сходу. Якщо маршрут приготовлений на вільну колію, то в одному створі необхідно укласти два гальмових башмака і на відстані 60 м підготувати для укладання ще два гальмових башмака на випадок, якщо вони будуть вибиті.

Гальмові башмаки повинні знаходитись під охороною працівників станції. Працівники станції після укладання гальмових башмаків мають відійти від них в сторону на безпечну відстань;

- у разі відсутності вільної колії направити працівника станції з гальмовими башмаками назустріч рухомому складу, що вийшов на перегін, для його затримки. У таких випадках черговий по станції проводить працівнику інструктаж щодо дотримання заходів особистої безпеки.

5) Передача ДСП розпоряджень проводиться за формою:

а) «Оператори постів централізації № ____ ___________ (прізвища), на колію № ____ приймається поїзд (вагони), що самостійно вийшов (ли) на перегін зі станції _________. Укладіть _______ (кількість) гальмових башмаків на обидві рейки колії. Черговий по станції ____________ (прізвище)»;

б) «Машиніст локомотива № _______. Я черговий по станції __________. Зі станції _________ прямує(ють) поїзд (вагони), що самостійно вийшов (ли) на перегін. Вжийте заходи щодо його (їх) зупинки на перегоні. Вам приготовлений маршрут відправлення і відкритий сигнал ________. Зупиніть вагони (поїзд) на перегоні __________________. Черговий по станції __________( прізвище)».

Рішення щодо використання локомотива для зупинки некерованого поїзда (вагонів) приймається з погодження машиніста і за умови наявності інформації про швидкість руху поїзда (вагонів), його вагу, можливість зупинки поїзда (вагонів) гальмівними засобами локомотива.

6) Якщо рухомий склад, що вийшов на перегін, затримати не вдалось, черговий по станції зобов’язаний терміново повідомити поїзного диспетчера, чергового по сусідній станції, у напрямку якої рухаються вагони, а також машиністів поїздів, які знаходяться на перегоні.

7) Крім зазначених заходів, перелічених у пп. 1…6, черговий по станції зобов’язаний вжити усіх заходів щодо недопущення виходу рухомого складу на колії, які зайняті пасажирським поїздом, використовуючи при цьому всі наявні засоби, у тому числі відправлення назустріч рухомому складу одиночного локомотива або локомотива з порожніми вагонами чи з вагонами із безпечними вантажами (крім цистерн).

Машиніст вантажного поїзда, отримавши повідомлення про те, що йому назустріч рухаються вагони, які самостійно вийшли на перегін, терміново зупиняє поїзд і вживає заходи щодо закріплення состава, а також дає вказівку помічнику машиніста взяти гальмові башмаки, після чого направляє його для затримки вагонів, що рухаються. Після закріплення состава машиніст відчіплює локомотив від состава і виїжджає назустріч вагонам, які рухаються.

Якщо в полі зору з’явилися вагони, то локомотивна бригада має прийняти заходи щодо зупинки локомотива. Помічник машиніста іде назустріч вагонам і укладає гальмові башмаки. Машиніст локомотива встановленим порядком приводить локомотив у неробочий стан (опускає струмоприймач, виключає двигун) і залишає його.

Машиніст пасажирського поїзда, якщо є зв’язок з бригадиром поїзда, дає вказівку про приведення в дію ручних гальм. В іншому – дії аналогічні вищенаведеним.

У разі відсутності зв’язку помічник машиніста, відчепивши локомотив, залишається біля пасажирського поїзда для закріплення состава і контролю за приведенням у дію ручних гальм.

Машиніст з локомотивом прямує назустріч вагонам, що рухаються. За появи їх у полі зору зупиняється, приводить локомотив у неробочий стан, загальмовує і покидає його.

Машиніст моторвагонного рухомого складу терміново загальмовує состав і вживає заходи щодо безпечної евакуації пасажирів.

При можливості й у разі відсутності позаду поїздів, з дозволу поїзного диспетчера машиніст може осадити моторвагонний рухомий склад назад – для вирівнювання швидкості поїзда із некерованим составом, зчеплення та використання всіх засобів негайної зупинки.

На двоколійних перегонах машиністи поїздів, які отримали повідомлення про вихід вагонів зі станції і рух їх по сусідній колії, терміново зупиняють поїзда, повідомляють машиніста поїзда, назустріч якому рухаються вагони, і направляють помічників машиністів з гальмовими башмаками для зупинки вагонів, що рухаються і для попередження зіткнення.

Помічник машиніста для затримання вагонів укладає два гальмових башмаки на рейки в одній стулці. Забороняється укладати гальмові башмаки безпосередньо перед рейковим стиком (не менше 1 м ), на стику (якщо він не зварений) і на зовнішній рейці кривої.

Про зупинку рухомого складу, що вийшов, машиністи локомотива повинні терміново інформувати чергового по станції, який обмежує перегін та поїзного диспетчера для вирішення питання про звільнення перегону.

В усіх зазначених вище випадках машиніст локомотива проводить інструктаж для помічника машиніста щодо дотримання заходів особистої безпеки.

Чергові по переїздах припиняють рух автотранспорту через переїзд, включають переїзну сигналізацію і автоматичні шлагбауми та надають інформацію черговим по станціях про місце знаходження вагонів, що вийшли на перегін, напрямок їх руху та приблизну швидкість, вживають заходи щодо їх затримання і попередження зіткнення.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1208;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.