Порядок дій працівників господарства перевезень у випадках, коли поїзд прямує на станцію без управління автогальмами

У випадках відмови автогальм локомотивна бригада повідомляє через радіозв’язок поїзного диспетчера (ДНЦ), чергових по станціях (ДСП), які обмежують перегін, машиністів зустрічних і попутних поїздів, які знаходяться на перегоні, а також начальника поїзда, якщо поїзд пасажирський, за формою:

«Увага! Увага! Слухайте всі! Я машиніст _____________ (прізвище) поїзда № ________, що прямує перегоном _____________ пк ___ км _____. Поїзд втратив управління автогальмами. Вжийте заходи безпеки!».

Після чого подає сигнал загальної тривоги.

У разі наявності у складі поїзда небезпечних вантажів, у т. ч. небезпечних вантажів (НВ) класу 1 – вибухові матеріали (ВМ), машиніст локомотива обов’язково доповідає про це ДСП станцій, які обмежують перегін, і ДНЦ.

До відповіді ДНЦ і ДСП машиністу необхідно повторювати виклик.

ДСП, отримавши повідомлення про прямування на станцію поїзда, який втратив управління автогальмами, зобов’язаний:

1) залежно від поїзних обставин на станції негайно приготувати маршрут приймання поїзда на вільну колію;

2) за узгодженням з ДНЦ прийняти одне із наступних рішень:

- організувати всіма наявними засобами зупинку поїзда (укладання гальмових башмаків, використання локомотива тощо);

- спрямувати поїзд у вловлюючий або запобіжний тупик, на інші колії, на яких можна його зупинити та зменшити наслідки катастрофи;

- пропустити поїзд на вільний перегін (у разі відсутності на ньому затяжного спуску).

Передача розпоряджень ДСП проводиться за формою:

а) «Оператори постів централізації № _____ _____________ (прізвища), на колію № ____ приймається вантажний поїзд зі станції _________ з несправними автогальмами.

Укладіть ______ (кількість) гальмових башмаків на обидві рейки. Черговий по станції ____________(прізвище)»;

б) «Машиніст тепловоза (електровоза) № _______. Я черговий по станції __________. Зі станції _________ по колії ____ прямує поїзд, що втратив управління автогальмами. Для зупинки його на перегоні вам приготовлений маршрут і відкритий сигнал ________. Зупиніть його на перегоні до станції ____________».

Рішення щодо використання локомотива для зупинки некерованого поїзда (вагонів) приймається за погодження машиніста за умови наявності інформації про швидкість руху поїзда (вагонів), його вагу, можливість зупинки поїзда (вагонів) гальмівними засобами локомотива.

3) якщо неможливо зупинити поїзд, то ДСП повинен забезпечити його пропуск на наступний перегін, якщо на цьому перегоні немає пасажирського поїзда і поїздів із НВ класу 1 (ВМ).

4) за умови приймання поїзда на зайняту колію при наявності у поїзді НВ викликати аварійну бригаду.

Для пропуску поїзда на вільний перегін ДСП встановлює стрілки вихідної горловини станції по маршруту прямування і надає інформацію ДСП сусідньої станції про те, що до неї прямує поїзд, який втратив управління автогальмами.

Якщо відсутні вільні колії, а також немає можливості зупинити поїзд за допомогою гальмових башмаків або локомотива, ДСП направляє поїзд на одну із зайнятих рухомим складом колію, крім колій, зайнятих вагонами з людьми, НВ класу 1 (ВМ), а також іншими небезпечними вантажами.

У таких випадках ДСП, використовуючи усі види зв’язку, повинен інформувати працівників, які знаходяться на коліях станції і особливо в зоні передбаченої небезпеки, пов’язаної із прийманням поїзда, який втратив управління автогальмами, за формою:

а) «Працівники станції, ВЧД, ПЧ, ШЧ, ЕЧ, ТЧ на колію № ____ прямує поїзд без управління автогальмами. Негайно вийдіть із небезпечної зони!».

б) «Машиніст поїзда № _____, що втратив управління автогальмами, приймаю поїзд на зайняту колію № ____. Вжийте заходи особистої безпеки! Черговий по станції ____________ (прізвище)».

В усіх випадках для приймання поїзда, який втратив управління автогальмами, на вільну колію має бути приготовлений маршрут на прохід через станцію.

Якщо на перегоні знаходиться поїзд зустрічного напрямку, ДНЦ або ДСП зобов’язаний через радіозв’язок довести до машиніста зустрічного поїзда ситуацію, що склалася.

У таких випадках машиніст повинен зупинити поїзд, загальмувати состав, відчепити від нього локомотив, від’їхати по можливості на більшу відстань, привести локомотив у неробочий стан, покинути його, а помічник машиніста – укласти якомога далі від локомотива гальмові башмаки на обидві рейки колії з дотриманням заходів особистої безпеки.

По можливості поїзд, що рухається назустріч некерованому поїзду, необхідно повернути на станцію відправлення.

ДНЦ контролює дії ДСП і приймає оптимальний варіант для зупинки поїзда, який втратив управління автогальмами (дозволяє пропуск до сусідньої станції, попереджує ДСП сусідньої станції, закриває перегін тощо), попереджає чергових по переїзду.

На двоколійних і багатоколійних перегонах ДНЦ надає інформацію машиністам поїздів, які рухаються по сусідній колії і, по можливості, можуть зупинитися та укласти гальмові башмаки на колію прямування поїзда, який втратив управління автогальмами.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 931;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.