Суть грошового потоку підприємства.

Існує багато різних визначень грошових потоків та процесу їхнього руху.

І.А.Бланк сукупність грошових потоків суб‘єкта господарювання називає потоком активів і наводить таке визначення: “потік активів являє собою сукупність розподілених в часі актів їхнього надходження, видозміни форм функціонування і витрачання, генерованих здійсненням господарської діяльності підприємства”.

В іншій книзі він дає таке визначення грошового потоку [cash-flow] – “це отримання (позитивний грошовий потік) і витрачання (негативний грошовий потік) грошових коштів в процесі здійснення господарської діяльності підприємства”. Розрізняють грошовий потік з операційної (виробничо-комерційної) діяльності, грошовий потік від інвестиційної діяльності та грошовий потік від фінансової діяльності організації. Різниця між позитивним і негативним грошовими потоками за конкретним видом діяльності або за господарською діяльністю організації в цілому називають чистим грошовим потоком.

При розрахунку, оцінці і плануванні грошових потоків організації використовують такі форми фінансової звітності: №1 – баланс, №2 – звіт про фінансові результати. переважно на їхній основі створюється форма №3 – “Звіт про рух грошових коштів”. Дані цих форм мають щільні взаємозв‘язки. Взаємозв‘язок між цими трьома формами та відображення у фінансовій звітності підсумків діяльності організації за основними напрямами показане на рис. 2.2.1.

 


Звіт про рух грошових коштів відображає приплив і відтік коштів організації за певний період.

 

Приплив й відтік коштів можна поділити на три категорії, залеж­но від видів діяльності організації:

— виробнича (операційна) діяльність;

— інвестиційна діяльність;

— фінансова діяльність.

Такі звіти мають велике значення та допомагають фінансовому менеджеру планувати грошові кошти організації на середній та тривалий термін (табл. 2.2.1).

Дані про рух грошових коштів допомагають:

оцінити спроможність організації нагромадити в майбут­ньому кошти для виплати основного боргу за кредитом, відсотків і дивідендів;

— визначити потребу організації в зовнішньому фінансуванні.

Дані про рух коштів допомагають зрозуміти сутність фінансових операцій організації, виявити дисбаланс у використанні ресурсів і вжити відповідних заходів.

Аналіз руху грошових коштів показує, як формувались грошові потоки у минулому. Але можливість погасити заборгованість зале­жить від майбутніх грошових потоків. Тому необхідною є система, що дає змогу прогнозувати рух грошових коштів і визначити обсяг необхідного фінансування наступного року.

Таблиця 2.2.1








Дата добавления: 2016-05-11; просмотров: 515;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.