Найпоширенішими видами стратегії високих цін є стратегія «знімання вершків» та стратегія лідерства за якістю товару.
Сутність стратегії «знімання вершків» полягає в тому, що спочатку на продукцію встановлюється максимально можлива ціна, за якою вона продається на певному сегменті ринку. Після того, як збут за даною ціною почне скорочуватись, підприємство поступово зменшує ціну з метою приваблення нових клієнтів. Це дає змогу в кожному сегменті ринку отримати максимальну величину прибутку.
Стратегію лідерства за якістю товару може використовувати підприємство, коли воно має сприятливі умови для впровадження досягнень науково-технічного прогресу. Це дає можливість йому випереджати конкурентів у виробництві нової високоякісної продукції. У таких умовах встановлення підприємством високих цін на свої товари зумовлюється необхідністю відшкодування значних витрат, які пов’язані з проведенням науково-дослідних і конструкторських розробок.
Ефективність стратегії високих цін також залежить від трьох чинників: еластичності попиту, структури витрат та рівня конкуренції.
Методи ціноутворення
Основані на витратах Основані на попиті Основані на конкуренції
-С/б+Прибуток - Основане на цінності - Встановлення цін на рівні
- Норма прибутку на товару для споживача поточних цін конкурентів
інвестиції - Психологічні ціни - Вище цін конкурентів
- Аналіз беззбитковості - Метод цінових ліній - Нижче конкурентів
- Метод цінового лідера
Рис. 2. Основні методи встановлення вихідних цін
1. Собівартість + Прибуток – полягає в нарахуванні визначеної націнки на с/б товару.
2. Норма прибутку на інвестиції – в ціну закладається прибуток, який встановлюється виходячи із норми прибутку на вкладений капітал.
3. Аналіз беззбитковості – визначення такого обсягу продажу, за якого валова виручка (дохід) покриває загальні витрати. При цьому виручка не дає фірмі змоги отримати прибутки, але і збитки вона не понесе.
4. Основані на цінності товару для споживача – основою для встановлення цін є сприйняття цінності товару споживачем. Ціноутворення орієнтоване на цінність товару передбачає встановлення різних цін на ідентичні товари. Наприклад, в різних торгових точках одного міста; різні ціни на подібних ринках в один і той же час, але в різних містах , регіонах; різні ціни на одних і тих самих ринках в одному і тому самому регіоні, але в різний час.
5. Психологічні ціни – різновидами їх є неокруглені та престижні ціни.
- Неокруглені ціни – встановлюються на рівні, який є меншим або більшим від деякої круглої суми.
- Престижні ціни – є достатньо високими за своїм рівнем і розраховані на те, що для багатьох споживачів висока ціна асоціюється з високою якістю.
6. Метод цінових ліній – використовується, якщо однорідна продукція використовується в широкому асортименті.
7. Метод цінового лідера– на товар, який є користується попитом встановлюється відносно низька ціна з мінімальним рівнем рентабельності. Для інших товарів, які можуть продаватися разом з даним товаром ціни встановлюються на рівні конкурентів або навіть вище.
Дата добавления: 2016-05-11; просмотров: 603;