Транспортне господарство.
Транспортне господарство - це комплекс технічних засобів промислового підприємства, призначених для перевезення матеріалів, напівфабрикатів, готової продукції, відходів та інших вантажів на території підприємства і на його під'їзних шляхах.
Організація діяльності транспортного господарства має такі етапи: складання відомості й схеми вантажопотоків; вибір системи організації роботи транспорту; розрахунок необхідної кількості транспортних засобів; складання графіка роботи транспорту. Організація перевезень ґрунтується на визначенні вантажообігу і вантажних потоків.
Вантажообіг - це загальна кількість вантажів, що переміщуються по території в одиницю часу. Вантажообіг підприємства визначають як суму вантажних потоків між підрозділами підприємства.
При визначенні способів переміщення вантажів і виборі транспортних і підйомно-транспортних засобів необхідно враховувати: стан і перспективи розвитку виробництва; обсяг і характер виробництва; вантажообіг; транспортно-технологічні потоки і відстань переміщення; обсяги транспортних партій і транспортної пачки; транспортні властивості вантажів; технологічне призначення транспортної операції.
Для скорочення неробочих пробігів і простоїв устаткування необхідно розробити маршрути руху транспорту. Транспортування вантажів можливе разовими і постійними маршрутами. Разові маршрути характерні для індивідуального і дрібносерійного виробництва. Для масового і великосерійного виробництва характерні постійні маршрути з твердим розкладом переведень по маятниковій або кільцевій системі.
Маятникова система застосовується перевезеннях вантажів між двома пунктами обслуговування і може бути односторонньою, двосторонньою, віяловою.
Кільцеві маршрути застосовуються при обслуговуванні багатьох пунктів, тобто послідовна передача вантажів. Вони можуть бути з рівномірним вантажопотоком і вантажопотоком зростаючим або загасаючим. Різновидом кільцевої системи с циклова система маршрутів.
На основі схеми вантажопотоків, обсягу перевезень за кожною групою вантажів обирають транспортні засоби та розраховують їх кількість. При виборі транспортних засобів необхідно враховувати такі вимоги:
1) обрані транспортні засоби мають відповідати всій сукупності показників даного вантажопотоку, тобто потужності вантажопотоку, відстані переміщення, характеру транспортованих матеріалів;
2) відповідати технічним і організаційним особливостям виробничого процесу;
3) забезпечувати максимальну продуктивність праці;
4) технічні характеристики транспортних засобів суміжних ділянок мають бути погоджені.
Маятникова система руху:
де Во - вага вантажів, які підлягають перевезенню, т;
tпр - час пробігу транспорту в обидва кінці, хв.;
tн - час навантаження, хв.;
tp - час розвантаження, хв.;
Т - розрахунковий період (тривалість зміни), хв.;
Кч - коефіцієнт використання добового фонду часу роботи транспортного засобу (з урахуванням витрат на ремонт, заправку);
Гп - вантажопідйомність транспортного засобу, т;
Км - коефіцієнт використання вантажопідйомності транспортного засобу.
При кільцевому маршруті з рівномірним вантажопотоком:
Ак=Г0(tпр+n(tн + tр))/Т-Кг- Кч ,
де n - кількість циклів, що обслуговуються;
tпр=L/V,
де L- довжина всього маршруту, м.
Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 1610;