Часовий поділ каналів

При тимчасовому поділі каналів кожне повідомлення займає вузький часовий коридор в загальному циклі передачі, який безперервно повторюється. Первинний сигнал представлений таким чином своїми відліками в певні моменти часу. Таке уявлення не призводить до втрати інформації, якщо сигнал обмежений по спектру. Обмеження спектру здійснюється за допомогою спеціального пристрою, званого фільтром низьких частот (ФНЧ).

При передачі в лінію кожен аналоговий сигнал діскретізіруют, тобто замінюють зчитувати з певним кроком відліками. У проміжки між відліками одного сигналу вставляють відліки другого сигналу, в решту проміжки вставляють відлік третій сигналу і т.д. В результаті утворюється груповий сигнал у вигляді імпульсів, модульованих по амплітуді (АІМ сигнал). Значення амплітуд імпульсів обмежують набором дозволених рівнів. Спеціальний пристрій, зване квантователя, підтягує значення амплітуди кожного імпульсу до найближчого дозволеного рівня. Після цього стає можливим закодувати значення кожної амплітуди в двійковому коді у виді набору струмових і бестоковой посилок, тобто у вигляді набору умовних нулів і одиниць. У результаті кодування в лінію надходить імпульсно-кодово модульований сигнал (ІКМ сигнал). Принцип часового розподілу каналів при передачі сигналів в лінію показує рис. 7.7. На малюнку представлено тільки три елементи системи ВРК, що працюють на передачу: Дискретизатор, квантователь і кодер. Для простоти викладу ФНЧ опущені.

Дискретизатор при передачі з певним кроком зчитує значення аналогового сигналу, тобто виробляє його дискретизацію. Дискретизатор представлений на малюнку обертовим проти годинникової стрілки рухомим електродом, що стосуються почергово протягом одного циклу трьох нерухомих електродів. До кожного з нерухомих електродів підводиться свій аналоговий сигнал.

Квантователь підтягує значення звіту сигналу до найближчого дозволеного рівня.

Кодер виробляє операцію кодування, тобто уявлення відліків сигналу у вигляді набору бітів, умовних нулів або одиниць.

 

Ріс.7.7. Принцип часового розподілу каналів при передачі сигналів в лінію

 

При прийомі з лінії груповий ІКМ сигнал декодується, тобто його значення переводяться з двійкової системи числення в звичайну десяткову. Отриманий після цього груповий АІМ сигнал розподіляється по каналах, які є індивідуальними для кожного повідомлення. На вході кожного з таких каналів коштує фільтр низьких частот (ФНЧ), який переводить сигнал з дискретної форми в аналогову.

Принцип часового розподілу каналів при прийомі сигналів з лінії показує рис. 7.8 .. На малюнку представлено тільки два елементи системи ВРК, що працюють на прийом: декодер і Дискретизатор. Для простоти викладу ФНЧ опущені.

Декодер виконує операцію, зворотну кодуванню, т.е. Переводить значення сигналу з двійкової системи числення в звичайну десяткову. Дискретизатор на прийомі розбиває груповий дискретний сигнал на індивідуальні дискретні сигнали. Дискретизатор на прийомі повинен синхронно працювати з Дискретизатор при передачі. Пристрій обох Дискретизатор однаково.

 

Ріс.7.8. Принцип часового розподілу каналів при прийомі сигналів з лінії

 








Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 2293;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.