Чинники можливих НС соціального походження
До динамічних (нестабільних) чинників можливих НС соціального походження з усією певністю можна віднести наступні:
1. Загальне зниження реального рівня життя населення у поєднанні з посиленням соціальної диференціації і пов'язаних з нею негативних явищ і процесів.
В зв'язку з цим вірогідність виникнення надзвичайних ситуацій особливо велика саме в місцях, де соціальна напруженість із-за різкої диференціації доходів населення найбільш висока.
2. Критичне положення окремих соціальних і професійних груп, які в роки радянської влади знаходилися у відносно привілейованому положенні (працівники сфери освіти, інженерно-технічні кадри, робітники великих виробництв, військовослужбовці і ін.).
Втративши колишній соціальний статус, вони стають чинником соціально-політичної напруженості і за певних негативних умов об'єктом рекрутування екстремістських сил.
3. Специфіка безробіття, яка головним чином стосується людей з вищою освітою та молоді.
При відсутності системи соціальної підтримки,перекваліфікації населення, а також профорієнтації молоді можна очікувати подальше зростання злочинності, посилення соціальної напруженості, яка здатна перерости у НС соціального характеру.
4. Наявність порівняно доступної зброї, а також матеріальних і фінансових засобів для підтримки кримінальних і екстремістських угрупувань.
5. Рівень і характер активності екстремістських опозиційних організацій.
До певної міри цьому сприяють соціально-психологічний настрій великих груп населення регіону, невдоволених результатами реформ, що проводяться.
Висновок
Різновидами небезпечних і надзвичайних ситуацій є небезпечні і надзвичайні ситуації соціального походження, які за своїми руйнівними наслідках не поступаються, а деколи і перевершують природні, техногенні, екологічні і інші катаклізми.
Це обумовлено причинами, пов'язаними з діяльністю людини і соціуму, які додають цим катастрофічним явищам і процесам усвідомлений, витончений і цілеспрямований характер.
Знання сутнісних характеристик і класифікації цих соціальних аномалій служить теоретичною і методологічною основою для аналізу можливості їх виникнення на території України і її регіонів.
Запропонований аналіз наслідків соціальних небезпек дозволяє дати лише приблизне прогнозування потенційних небезпек, які за певних умов можуть стати реальністю, якщо наша держава, суспільство, конкретні посадові особи, відповідальні за безпеку, покажуть себе нездатними протистояти їм.
Для локалізації можливих НС соціальної спрямованості в масштабах як країни, так і регіонів величезне значення має профілактична робота, а також протидія кримінальним і екстремістським елементам з боку правоохоронних органів і надійне забезпечення обороноздатності держави як гарантія від зовнішніх погроз.
Сьогодні Україна поступово починає виходити з кризи, але до повного благополуччя ще далеко.
Для локалізації можливих проявів НС соціальної спрямованості в масштабах як країни, так і регіонів величезне значення має профілактична робота.
Необхідно забезпечити зайнятість населення, протидію кримінальним і екстремістським елементам з боку органів правопорядку і спецслужб, укріплювати обороноздатність країни і бойову могутність Збройних сил України.
Чималу роль покликані зіграти ЗМІ, завдання яких сприяти формуванню цивільної позиції та ідеології безпеки.
Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 629;