НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ

Науково-дослідні роботи (НДР) класифікують за різноманітними ознаками і видами.

За ступенем вагомості:

§ роботи, які виконуються за держбюджетною тематикою;

§ роботи, які виконуються за замовленням міністерств та відомств;

§ роботи, які виконуються за планом науково-дослідних організацій.

У залежності від джерел фінансування:

§ держбюджетні (з державного бюджету);

§ госпдоговірні (фінансуються за договорами науково-дослідних організацій з організаціями-замовниками).

За цільовим призначенням:

§ теоретичні (направлені на більш глибокі знання законів природи і більш повне пояснення об'єктивних зв'язків між явищами);

§ прикладні (спрямовані на створення нових видів техніки чи удосконалення існуючих засобів і способів виробництва, отримання нових матеріалів).

Для прикладних досліджень важливим показником є економічний ефект. За ступе­нем завершеності такі дослідження поділяють на пошукові, науково-дослідні і дослідно-конструкторські.

Науково-дослідні розробки перетворюють наукову інформацію безпосере­дньо у нові, унікальні конструкції, матеріали чи технологічні процеси, що ра­ніше не існували у світі.

Основні стадії НДР

§ Розроблення технічного завдання на проведення НДР;

§ Розроблення технічної пропозиції;

§ Проведення теоретичних і експериментальних досліджень;

§ Оформлення результатів НДР;

§ Приймання науково-дослідних розробок;

§ Впровадження отриманих результатів.

Технічне завдання на проведення НДР є вихідним документом, який визначає спрямованість НДР, її техніко-економічну доцільність, характеристику об'єкта до­слідження, передбачуваний зміст результатів дослідження, рекомендовані методи і умови проведення дослідження, стадії, етапи та строки проведення роботи, склад виконавців. Найчастіше виконується у вигляді окремого документа.

Технічна пропозиція передбачає вибір принципово нових і складних за­вдань на початкових стадіях організації досліджень одночасно на декількох на­прямках для пошуку найбільш оптимального напряму.

Після розгляду і затвердження технічної пропозиції розробляють комплекс методичної і технічної документації, необхідної для організації і проведення досліджень, технічну документацію на експериментальні зразки чи моделі, роз­робляють і виготовляють об'єкти і матеріальні засоби дослідження, проводять у необхідному об'ємі теоретичні й експериментальні дослідження.

Приймають закінчені НДР міністерства, відомства чи організації, що ви­ступили у ролі замовників цієї роботи. У процесі приймання перевіряється нау­ково-технічний рівень роботи та відповідність вимогам технічного завдання.

Простою формою впровадження результатів НДР є опублікування їх у вигляді статті в наукових журналах або збірниках. Більш інформативним джерелом про виконану експериментальну роботу є звітні науково-технічні доку­менти, основним з яких є звіт. Він відображає зміст виконаної роботи та ре­зультуючі данні і складається з таких розділів:

§ заголовок;

§ зміст;

§ анотація;

§ перелік умовних позначень, скорочень, прийнятих термінів і визначень:

§ вступ,

§ техніко-економічне обґрунтування;

§ програма і методика досліджень;

§ теоретичні, розрахункові й експериментальні дані;

§ висновки та рекомендації;

§ додатки;

§ використана література.








Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 755;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.