Загальні поняття. Класифікація мір
Міра – це засіб вимірювання, призначений для відтворення фізичної величини заданого розміру із заданою точністю.
Міра – це засіб вимірювання, на вхід якого надходить значення вимірюваної величини, тобто Nх, а на виході – відтворена із заданою точністю величина ХN.
|
а) Міри поділяються на еталони, зразкові та робочі.
Еталони займають головне місце серед мір, мають найвищу точність і призначені для відтворення та зберігання одиниць фізичних величин з метою передачі їх розмірів зразковим мірам.
Зразкові міри передають розмір фізичних величин робочиммірам, які призначені для визначення метрологічних характеристик засобів вимірювання (використовуються для повірки вимірювальних приладів і для вимірювань на промислових підприємствах і в наукових організаціях).
б) Крім того, міри поділяються на однозначні і багатозначні.
Якщо міра відтворює фізичну величину одного розміру, вона називається однозначною. Прикладом може бути конденсатор постійної ємності.
Якщо міра відтворює багато значень фізичної величини у деякому діапазоні, вона називається багатозначною (конденсатор змінної ємності).
в) За родом фізичної величини найбільшого поширення в практиці вимірювання знайшли такі міри:
1 - міри електричного опору – вимірювальні котушки опору (однозначні) і магазини опорів (багатозначні);
2 - міри індуктивності та взаємної індуктивності;
3 - міри ємності;
4 - міри е.р.с. і напруги (нормальні елементи);
5 - стабілізовані джерела живлення застосовуються останнім часом як міри е.р.с. і напруги, клас точності яких може досягати 0,0001;
6 - вимірювальні генератори – це джерела змінного струму і напруги заданої форми, частота і напруга вимірювальних генераторів регулюється у заданому діапазоні із заданою точністю;
7 - калібратори струму і напруги – це стабілізовані джерела струму і напруги, на виході яких можна отримати низку каліброваних, тобто заздалегідь відомих значень сигналу із заданою точністю;
8 - міри частоти електричних коливань – кварцові генератори.
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 1436;