Прогнозування фінансового потенціалу підприємства
Головною задачею управління фінансовим потенціалом підприємства є оптимізація фінансових потоків з метою максимального збільшення позитивного фінансового результату.
Для цього підприємство повинне мати правильно складений фінансовий план своєї діяльності.
Прогнозування фінансового потенціалу підприємства – це формування системи фінансових можливостей і вибір найефективніших шляхів їх оптимізації. В рамках фінансового прогнозування розробляється загальна концепція фінансового розвитку і фінансова політика підприємства за окремими аспектами діяльності.
На жаль, фінансове прогнозування не може бути проведено з великою точністю, оскільки безліч чинників в прогнозованому періоді можуть спричинити за собою невідповідність між дійсністю і прогнозом. Проте можливість помилки не повинна бути тією причиною, яка може привести до відмови від використання прогнозування.
Процес прогнозування фінансового потенціалу можна зосередити на трьох аспектах:
- прогнозування ресурсної бази підприємства (трудові, фінансові, матеріальні);
- прогнозування фінансової ситуації (оцінка фінансової рівноваги);
- прогнозування фінансової політики.
Для забезпечення надійності прогнозування фінансового потенціалу, необхідно використовувати достатньо повну за об’ємом, змістом і структурою інформацію, високий рівень достовірності цієї інформації і можливість зіставлення інформації в часі за кількісними та якісними показниками.
В умовах побудови ринкових відносин процесу аналізу фінансового потенціалу повинен випереджати глибокий фінансовий аналіз функціонування підприємства з наступних питань: аналіз фінансового стану і визначення фінансових можливостей підприємства. Основні тенденції динаміки фінансового стану і підсумків діяльності підприємства можуть прогнозуватися з певним ступенем точності шляхом поєднання формалізованих і неформалізованих засобів.
Процес прогнозування фінансового потенціалу починається з прогнозування об’єму виробництва і реалізації продукції, після чого прогнозують фінансові результати, рух готівки і звітність. Визначення майбутнього об’єму виробництва і реалізації продукції є вхідною крапкою і необхідним елементом встановлення взаємозв’язку між можливостями розвитку підприємства, потребами в інвестиціях і фінансових ресурсах. Реалізація будь-якого стратегічного прогнозу потребує в першу чергу в ефективному фінансуванні, яке передбачає як мобілізацію внутрішніх фінансових можливостей, так і залучення зовнішніх ресурсів. Основні стратегічні напрямки розвитку підприємства: інноваційне, маркетингове, організаційне, збутове формуються з урахуванням конкретних фінансових можливостей і фінансових перспектив.
Специфіка прогнозування фінансового потенціалу полягає в тому, що підприємство виділяється взаємозалежністю і певним ступенем інертності. Остання характеризує залежність значення будь-якого показника в даний момент від стану цього ж показника за попередній період, але в той же час неприпустимо абстрагування від впливу різного роду чинників. При цьому прогнозне значення включає реалізацію чітко детермінованої моделі чинника, яка пов’язує результат з чинником, який на нього вплинув.
Виходячи з цього, фінансове прогнозування повинне ставити задачу побудови моделі оптимізації стратегії по управлінню фінансовим потенціалом підприємства з дослідженням чинників, які роблять відчутний вплив на нього. З цією метою розроблений алгоритм фінансової стратегії оптимізації фінансових можливостей підприємства.
Привабливість цього алгоритму полягає в тому, що з його допомогою можна оптимізувати фінансовий потенціал підприємства і досягти максимуму переваг в ринкових умовах при мінімумі витрат, а також забезпечити відповідне фінансування для отримання максимального прибутку.
Дата добавления: 2016-05-25; просмотров: 824;