Витрати, повязані з зупинкою поїзда
Зупинка поїзда збільшує час роботи локомотивних і поїзних бригад, парк локомотивів і вагонів, а також енергетичні витрати, що припадають на одиницю перевезень. Непередбачені зупинки, крім того, можуть викликати зупинку або зниження швидкостей руху поїздів, наступних за зупиненим поїздом, що істотно збільшує експлуатаційні витрати. Витрати, пов'язані з зупинкою поїздів, визначають методом витратних ставок, виконавши попередньо розрахунки витрат електроенергії або палива на 1 зупинку.
Витрата електроенергії або палива на 1 зупинку вантажного (пасажирського) поїзда:
де Vx – ходова швидкість руху поїзда (приймається на 8% вище технічної швидкості), км/год; ат-км – норма витрати палива або електроенергії на 1 т•км механічної роботи локомотива, кВт•год (кг); ае.пр – норма витрати електроенергії або палива на 1 годину простою локомотива, кВт•год (кг); tр.з – час на розгін і уповільнення поїзда, хв; βусл – відношення часу простою локомотивів в основному і оборотному депо до часу знаходження локомотивів на ділянці.
Методика розрахунку витрат, пов'язаних з однією зупинкою поїзда, наведена в табл.
Для моторвагонним поїздів і дизель-поїздів розрахунок енергетичних витрат здійснюється за формулою:
Додаткові витрати, пов'язані з тим, що при гальмуваннях і розгонах виникає підвищений знос колії і рухомого складу, можна визначити наступним чином:
де Plмех.л – витрати механічної роботи локомотива на 1 зупинку поїзда, т•км; крем – коефіцієнт, що враховує співвідношення витрат на ремонт рухомого складу та електроенергію (паливо); 0,3 – частка витрат на ремонт, що залежать від механічної роботи локомотивів; ЦЕ(Т) – ціна 1 кВт•год (1 кг) електроенергії (палива).
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 720;