Зміст і призначення облікової політики підприємства. Облікова політика підприємства передбачає вибір методики бухгалтерського обліку, яка надає можливість використовувати різні варіанти відображення фактів
Облікова політика підприємства передбачає вибір методики бухгалтерського обліку, яка надає можливість використовувати різні варіанти відображення фактів господарського життя у бухгалтерському обліку. Іншими словами, облікову політику в широкому розумінні можна визначити як управління бухгалтерським обліком, у вузькому – як сукупність способів ведення обліку.
сукупність правил, норм, стандартів, які використовуються
для визначення принципів функціонування бухгалтерського
обліку в межах геополітичних об’єднань країн
сукупність дій з визначення загальних принципів функціонування бухгалтерського обліку в межах країни через розробку правил, норм, стандартів
сукупність дій з формування комплексу методичних прийомів
способів і процедур організації і ведення обліку, який відповідає
особливостям діяльності підприємства та інтересам його власників
Рис.1.1 Рівні формування та застосування облікової політики
Встановлення нормативних меж, в яких здійснюється ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності, їх закріплення у законодавчих документах є проявом політики держави в сфері бухгалтерського обліку. Таким чином облікова політика може формуватися і здійснюватися на декількох рівнях (див рис. 1.1).
Облікова політика на державному та міждержавному рівнях має обов’язковий характер: тут формуються загальні засади бухгалтерського обліку, його законодавча база, визначаються межі, в яких власники конкретного підприємства формують власну політику – облікову.
Існування міждержавного рівня зумовлено сучасними процесами глобалізації, наслідком якого є утворення об’єднань країн.
Одним з проявів державної політики є впровадження національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Облікова політика як специфічний елемент системи бухгалтерського обліку повинна створювати організаційно-методичне забезпечення виконання завдань бухгалтерського обліку. Відповідно, це вимагає від власників належної уваги до організації бухгалтерського обліку в цілому та, зокрема, до облікової політики підприємства, через яку вони реалізують свою власну політику в сфері бухгалтерського обліку.
Таким чином. Формування і реалізація облікової політики є тим інструментом, який дозволяє власникам організовувати бухгалтерський облік так, щоб максимально задовольнити їх потреби в інформації для управління власністю.
Облік слід організувати у вигляді декількох безперервних стадій:
1. Поточне спостереження і контроль, вимірювання і реєстрація господарських явищ в первинних джерелах інформації і облікових регістрах;
2. Систематизація і угрупування показників у формах всіх видів звітності (фінансовою, статистичною і так далі);
3. Використання інформації і її аналіз з метою управління підприємством.
Облікова політика конкретного підприємства затверджується Наказом керівника.
Запитання для самоперевірки.
1. В чому сутність кожної із складових облікової політики ?
2. Які права надано підприємству вирішувати самостійно ?
3. Що таке облікова політика підприємства та яка її мета ?
4. Які фактори впливають на вибір облікової політики підприємства ?
5. На яких принципах ґрунтуються ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності на підприємствах України ?
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 2228;