Ефективність варіантів електрифікації
На перших етапах електрифікація залізниць проводилася на постійному струмі напругою 3000 В для магістральних міжміських ліній і 1500 для приміських ліній. Це створювало певні труднощі в безперебійному руху вантажних поїздів на приміських ділянках. В даний час всі лінії з постійним струмом переведені на стандартну напругу 3000 Ст.
Електрифікація на змінному струмі вперше була здійснена в 1958 р. на залізничній ділянці Намисто Павелець Московської дороги.
Електрифікація залізниць на змінному струмі має ряд додаткових економічних переваг порівняно з елек-трификацией на постійному струмі. Підвищується ККД електрифікованої лінії (в середньому на 3-5%), оскільки зменшуються втрати енергії на тягових підстанціях і в контактній мережі. Удвічі скорочується (до 2,5—3,5 т/км для одноколійних і 5-7 т/км для двоколійних ліній) витрата кольорових металів (переважно міді), так як висока напруга змінного струму дає можливість підвішувати контактний провід меншого перерізу. При цьому полегшується підвіска і економиться матеріал опор контактного проводу, скорочуються вартість спорудження кожної тягової підстанції та їх кількість. При змінному струмі тягові підстанції можна розміщувати через 30-50 км, а при постійній — через 10— 25 км. Тягові підстанції змінного струму значно простіше, надійніше і дешевше. Це істотно скорочує капітальні витрати по електрифікації лінії, собівартість перевезень при цьому знижується на 3-4%.
Наявність двох систем струму викликає необхідність у спеціально обладнаних станціях зі стикуванням контактної мережі або вимагає побудови електровозів постійно змінного струму (подвійного живлення). Застосування таких електровозів знижує простої поїздів при переході з однієї системи струму на іншу, вартість цих електровозів менше, ніж дорогих і складних перемикаються пристроїв станцій стикування.
Недоліком електрифікації залізниць на змінному струмі є те, що порушується нормальна надійна робота повітряних ліній зв'язку, які доводиться замінювати підземними кабельними лініями зв'язку, а це вимагає додаткових капітальних вкладень. В цілому електрифікація залізниць на змінному струмі обходиться на 15-20% дешевше, ніж на постійному.
Лекція №29 "Ефективність розвитку вагонного господарства"
План:
1 Основні напрямки технологічного прогресу у вагонному господарстві.
2 Економічна ефективність реконструкції вагонного парка.
3 Оцінка економічної ефективності спеціалізації вантажного вагонного парка.
Зміст:
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 695;