Економічна ефективність комплексної механізації колійних робіт
Підтримка пристроїв колії в належному технічному та експлуатаційному стані досягається проведенням комплексу основних колійних робіт.
Колійні машинні станції виконують: посилений капітальний ремонт; капітальний ремонт; середній ремонт; підємочний ремонт; планово-попереджувальна виправка колії із застосуванням комплексу машин.
Дистанція колії виконує: поточне утримання колії; одиночна заміна матеріалів верхньої з роїння колії.
Застосовуються на залізницях способи і технічні засоби виконання колійних ремонтних робіт завжди були спрямовані на забезпечення виконання їх за об'ємом, структурі і якості з найменшими перешкодами руху поїздів. Тому і в сучасних умовах спостерігається загальна тенденція — прискорена механізація і автоматизація всіх видів ремонтів шляху і його поточного утримання в цілях постійного зростання виробляй-ності праці.
Особливо дорогим і трудомістким на залізницях продовжує залишатися поточне утримання колії. На нього припадає приблизно 2/3 загальних витрат по всіх видах ремонту та утримання колії і близько 50% контингенту працівників, пов'язаних з ремонтом і експлуатацією шляху. На планово-попереджувальні ж ремонти припадає приблизно лише 1/3 загальних витрат.
Одним з найбільш ефективних варіантів організації капітального ремонту колії на ділянках ліній зі зростаючою грузонапряженностью є виконання робіт комплексом взаємодіючих колійних машин на різних перегонах в одне складене "вікно" оптимальної його тривалості. Важливе значення має безперебійне забезпечення всіх колійних робіт електроенергією.
В даний час виділяють наступні перспективні напрямки розвитку колійного господарства:
створення та впровадження комплексу колійних машин та організація механізованих комплексів для ремонту й утримання колії та інженерних споруд;
створення системи діагностики стану колії та інженерних споруд;
ведення колійного господарства на основі ресурсозберігаючих технологій, включаючи питання нормативної бази та поліпшення умов праці;
розробка комплексу технічних засобів для відновлення і збільшення-ня термінів служби матеріалів верхньої будови колії та стрілочних переводів;
впровадження малообслуговуваних конструкції колії та стрілочних переводів, включаючи ділянки з створенням інженерних споруд з нових конструкційних матеріалів на основі сучасних технічних рішень для інтенсивного руху поїздів зі швидкостями до 200 км/год;
здійснення техніко-економічного обґрунтування рішень щодо віднов-новлению ресурсу діючих інженерних споруд;
розробка комплексу технічних засобів для ефективного захисту і очищення перегонів і станцій від снігу та інших засмічувачі в цілях підвищення екологічної безпеки робіт у колійному господарстві.
Повна реалізація вищезазначених пріоритетних напрямів дозволить зменшити обсяги ремонтних робіт не менше ніж на 30% і відповідно скоротити трудомісткість поточного утримання колії.
Нова техніка дозволяє створити нову технологію по ремонту колії, що гарантує безпеку руху поїздів і різко скорочує трудові і грошові витрати. Якщо за колишньої технології середній ремонт колії доводилося робити через 2-3 роки, то при новій технології, з застосуванням сучасної колійної техніки, міжремонтний термін може скласти 15-20 років.
Перехід до комплексної механізації ремонту колії означає, в першу чергу, переведення основних робіт на систему машин та впровадження машин і механізмів на підготовчих та опоряджувальних роботах. Для організації механізованого ремонту колії планується створити і впровадити машини і механізми для механізації операцій, які все ще виконують вручну.
Основним способом ремонту шляху завжди був прийнятий комплексно-потоковий, що виконується у "вікно". Даний спосіб і в сучасних умовах найкращим чином пов'язує виробництво шляхових робіт з графіком руху поїздів, завдяки чому забезпечується не тільки безпеку руху поїздів, але й безпека виробництва колійних робіт.
Зниження трудомісткості від застосування комплексу або окремих колійних машин визначається за нормативами, встановленими на 1 км розгорнутої довжини колії або 1 стрілочний перевід, і нормованого річним обсягом робіт, що виконується одним або групою машин одного типу та вимірюваному в км або кількість стрілочних переводів.
Річний обсяг нормованих робіт визначається для кожної машини на основі встановленої технічної вироблення в трьох-годинні "вікна" на безстиковій колії, розрахункового кількості "вікон" для машини на рік і поправочних коефіцієнтів, що враховують тривалість "вікон".
У забезпеченні безпеки і надійності руху поїздів велику роль відіграє проведення комплексу робіт з поточного утримання колії. Головним завданням поточного утримання колії є справне утримання його в межах встановлених норм і допусків і забезпечення тривалих термінів служби всіх його елементів. Обсяг і склад робіт з поточного утримання колії залежить від умов експлуатації, конструкції і потужності шляху, а також ступеня його зношеності.
На вітчизняних залізницях планування здійснюється у двох видах: перспективне — на 5-6 років на основі нормативів та аналізу динаміки зміни технічного стану колії і умов експлуатації з метою більш раціонального використання трудових і фінансових ресурсів; поточне — на майбутній рік, виходячи з фактичного стану колії, що встановлюється при огляді і перевірці діагностичними засобами.
Застосування механізованих комплексів на планово-предуп-редительных роботах поточного утримання колії на 17% знижує трудомісткість робіт і зменшує ймовірність появи непередбачених несправностей шляху. Досвід експлуатації і виконані дослідження показують, що в безстиковій колії одиночний вихід рейок у дефектні в 2-3 рази менше, ніж у звеньевом. Крім того, істотно (до 15%) знижується основний питомий опір руху поїздів. Ці два чинники обумовлюють ефективність безстикової колії як конструкції, що знижує витрати на його утримання.
Лекція №32 "Ефективність заходів з розвитку інших господарств"
План:
1 Основні напрямки розвитку технічних засобів.
2 Ефективність розвитку технічних засобів у господарстві руху.
3 Ефективність розвитку технічних засобів у пасажирському господарстві.
4 Ефективність розвитку технічних засобів у господарстві сигналізації та зв’язку
Зміст:
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 1213;