Ефективність розвитку технічних засобів у господарстві сигналізації та зв’язку

Пристрої автоматики, телемеханіки і зв'язку є найважливішими елементами технічного озброєння залізничного транспорту. Вони забезпечують безпеку руху поїздів, підвищення пропускної спроможності залізниць, безперебійний зв'язок між усіма підрозділами залізничного транспорту. Надійність роботи пристроїв СЦБ та зв'язку в чому визначає ефективне використання технічних засобів в інших галузях транспорту, особливо рухомого складу, сприяючи зростанню продуктивності праці і зниження собівартості перевезень.

Застосовуються на залізничному транспорті пристрої СЦБ та зв'язку включають:

засоби автоматики і телемеханіки, що регулюють рух поїздів на перегонах (електрожезлова система, напівавтоматична блокування, автоблокування);

пристрої автоматики і телемеханіки, що керують стрілками і сигналами на станціях (електрична і механічна централізація стрілок);

диспетчерську централізацію, об'єднуючу автоблокування і централізацію стрілок;

телефонну, телеграфну та інші види дротового зв'язку, радіозв'язок;

вокзальну автоматику.

Оснащеність пристроями автоблокування, електричної централізації таке, що залізниці мають оптимальний рівень обладнання цими системами. Потужності цих пристроїв можуть задовольнити обсягом перевезень, в 2-2,5 рази перевищують існуючий рівень.

Соизмерение доходів і витрат, а також скорочення витрат в господарстві сигналізації та зв'язку є актуальною технічної і економічної завданням. Її вирішення здійснюється на базі впровадження ресурсозберігаючих технологій, технічних засобів на мікропроцесорній основі, автоматизації технологічних процесів.

Розвиток технічних засобів господарства сигналізації та зв'язку припускає наступні напрямки зниження витрат.

1. Впровадження технологій, що знижують трудовитрати на обслуговування і ремонт. Відповідно до обсягів перевезень, категоріями залізничних ліній, впровадженням нової техніки проводилася коригування нормативів чисельності. Так, переклад пристроїв на нову елементну базу, що дозволяє значно збільшити термін служби, а також роботу без перевірки на Купі. Це знизить обсяги робіт по ремонту і технічному обслуговуванню і різко скоротить експлуатаційні витрати.

Ремонтно-відновлювальна технологія обслуговування (РВТО) пристроїв СТИСНУТИЙ, яка відрізняється від існуючої регламентної системи виборчим підходом в частині періодичності та обсягів виконуваних робіт, що передбачає такі підходи:

залежність витрат праці від інтенсивності роботи пристроїв і їх стану;

обслуговування до відмови роботи окремих пристроїв;

оснащення діючих систем теплоконтролем і діагностикою;

дублювання особливо відповідальних елементів і вузлів;

збереження жорсткого контролю щодо пристроїв, що забезпечують безпеку руху.

Дана технологія дозволить підвищити продуктивність праці на 10-15%.

2. Закриття малодіяльних ліній, консервація і демонтаж пристроїв СЦБ і зв'язку. У зв'язку з скороченням обсягів перевезень порівняно з 1991р. залишаються незатребуваними пропускні спроможності ділянок залізниць, що переробні потужності сортувальних станцій. Скорочення сортувальних станцій дозволяє вилучити з експлуатації частину обладнання, малодеятельные станції передати на баланс регіонів.

3. Розробка і впровадження технічних засобів, що дозволяють вводити безлюдну технологію. Аналіз відмов показує, що 64% випадків шлюбу відбувається з вини людини, 36% — з причини відмов техніки. Безлюдна технологія дозволяє скоротити помилки персоналу та їх вплив на безпеку і надійність роботи пристроїв. За рахунок технічного прогресу передбачається максимально автоматизувати обслуговування пристроїв, скоротивши до мінімуму вплив людського фактора.

4. Впровадження систем телекерування і автоматизації, що знижують витрати у господарствах перевезень, шляхи та інших галузях, пов'язаних з перевізним процесом. Застосування в господарстві сигналізації та зв'язку нових технічних засобів дистанційного контролю стану об'єктів і використання при цьому ремонтно-відновлювального методу обслуговування дозволяє зменшити кількість аварій і шлюбів за рахунок підвищення надійності апаратури СЦБ, скоротити устаткування на постах централізації, протя-відданість кабельних ліній, кількість підлогових сигналів та іншого дорогого підлогового обладнання. Це забезпечить підвищення надійності і безпеки руху, економію капітальних вкладень і експлуатаційних витрат.

Застосування в господарстві сигналізації та зв'язку нових технічних засобів приведе до зниження експлуатаційних витрат суміжних господарствах, пов'язаних з перевізним процесом:

4.1. По господарству колії — скоротяться витрати на технічне обслуговування за рахунок виключення профілактичних робіт з нормування опору баласту та обслуговування стикових з'єднань в рейкових ланцюгах на перегонах і станціях;

4.2. Але господарству перевезень — скоротяться витрати за рахунок зменшення штату персоналу з управління рухом поїздів шляхом централізації систем управління і розширення функціональних можливостей по виключенню перепробігів рухомого складу на станціях при маневровій роботі;

4.3. По вагонному господарству — скоротяться експлуатаційні витрати за рахунок зменшення експлуатаційного штату при централізованому зборі інформації про стан рухомого складу,

4.4. По локомотивному господарству — скоротяться витрати енер-горесурсов за рахунок оптимізації режимів управління рухом поїздів шляхом обробки необхідної інформації.

На залізницях скоротяться запаси нормовані матеріалів за рахунок введення автоматичного контролю за їх витрачанням з виробленням прогнозів для центру матеріально-технічного постачання на дорогах.

Скоротяться капітальні витрати й експлуатаційні витрати за рахунок виключення зайвого обладнання шляхом приведення технічної оснащеності ліній у відповідність з їх категорійності і перебудовується модульної структури систем управління, що дозволяє застосовувати гнучкі технології перевізного процесу в залежності від обсягу перевезень і завантаження лінії протягом доби.








Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 768;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.