Основні напрямки розвитку контейнерно-пакетних перевезень

Контейнеризація і пакетування вантажів — найважливіші напрями науково-технічного прогресу в перевізному процесі. Вони забезпечують більш якісне задоволення потреб виробництва і населення в перевезеннях тарно-штучних, насипних та інших вантажів з найменшими витратами на транспортування їх від складів відправників до складів одержувачів. Досягається високий внетранспортный ефект від підвищення схоронності вантажів, істотно прискорюється їх доставка, підвищується кон-курентоспособность і екологічність транспортної продукції.

В єдиному економічному просторі країн СНД в умовах ринку необхідно забезпечувати узгоджене функціонування і розвиток контейнерно-пакетної транспортної системи (КПТМ), її економічну взаємозв'язок з різними галузями промислового і сільськогосподарського виробництва і поліпшення на цій основі координації роботи всіх взаємодіючих і конкуруючих видів транспорту. Єдність КПТМ може бути досягнуто поліпшенням різних форм координації: технічної, технологічної, економічної, організаційно-управлінської та господарсько-правової.

У сучасних умовах істотно зростає економічна значи-мість контейнерно-пакетних (а в майбутньому і контрейлерних) перевезень зовнішньоторговельних вантажів у міжнародному сполученні з країнами далекого зарубіжжя.

Комплекс технічних засобів КПТМ включає парк універсальних і спеціалізованих контейнерів, піддони, стропи та іншу оснащення для формування вантажів у пакети, рухомий склад для перевезення контейнерів і пакетів, засоби механізації вантажно-розвантажувальних робіт з контейнерами та пакетами, контейнерні майданчики і склади для зберігання контейнерів і пакетів, ремонтну базу для контейнерів і піддонів.

Основними напрямками розвитку технічних засобів КПТМ на пер-спективу є:

зростання чисельності парку універсальних і спеціалізованих кон-тейнеров і поліпшення його структури в відповідно до зміни структури вантажопотоків;

прискорення реконструкції діючих і будівництва нових великих контейнерних пунктів і спеціалізованих контейнерних станцій;

посилення засобів механізації та автоматизації вантажно-розвантажувальних і складських роботах;

здійснення комплексу заходів щодо посилення матеріально-технічної бази пакетних перевезень;

уніфікація типів та конструкції піддонів для тарно-штучних вантажів, касет, багатооборотних стропів та інших засобів пакетування для навалочних вантажів;

створення і впровадження засобів автоматичної застропки пакетів.

Основу комплексу технічних засобів контейнерної транспортної сис-теми становить парк універсальних і спеціалізованих контейнерів мережевого обігу. В умовах розвитку ринкових відносин зростає чисельність контейнерів, насамперед, спеціалізованих, які перебувають у власності вантажовласників.

Сфери найбільш економічного використання контейнерів в економіці країни залежать від безлічі факторів: обсягу вантажопотоку і дальності перевезення вантажів; розміру окремих їхніх партій (відправлень), роду вантажу та структури вантажопотоку; наявності або відсутності залізничних під'їзних шляхів у вантажовласників; форми постачання споживачів (складська або транзитна) і форми транспортно-експедиційного обслуговування; типу і вантажопідйомності рухомого складу, маси брутто контейнерів, типу і вантажопідйомності засобів механізації та інших факторів.

Універсальні середньотонажні контейнери масою брутто 3 і 5 т най-більш доцільно застосовувати для прискореної і сохранной перевезення високоцінних тарно-штучних вантажів дрібними і малотоннажними партіями при повному або частковому звільнення вантажів від транспортної тари. Універсальні великотоннажні контейнери масою брутто 10, 20 і 30 т найбільш ефективно застосовувати для прискореної і сохранной перевезення середньотоннажних і повагонних відправок тарно-штучних вантажів.

Застосування універсальних контейнерів всіх типів найбільш целесооб-різно для змішаних перевезень тарно-штучних вантажів між підприємствами, що не мають залізничних під'їзних колій.

Контейнерно-пакетні перевезення в умовах ринку дозволяють найбільш економічно поєднувати роботу не тільки конкурують між собою видів магістрального транспорту, але і внутрішньовиробничого з магістральним. Процес збірки і формування вантажів у контейнери та пакети нерідко є прямим продовженням процесу виробництва продукції з якісними змінами в його технології. При цьому виключаються або зводяться до мінімуму витрати на переробку одиничних вантажних місць на всіх стадіях переміщення продукції від місць її производ-ства до місць споживання.

Важливим напрямком підвищення якості та ефективності обслуговування транспортом промислового і сільськогосподарського виробництва є розширення сфери застосування спеціалізованих контейнерів різних типів і вантажопідйомності, в тому числі великотоннажних. Такі контейнери призначені для перевезення одного вантажу або групи вантажів, однорідних за своїми властивостями, і є, в основному, власністю вантажовласників. Спеціалізовані контейнери, що належать як залізничного транспорту, так і вантажовласникам, найбільш ефективно використовувати для перевезення сипучих, кускових, рідких і швидкопсувних вантажів, як правило, між підприємствами, що мають під'їзні шляхи. Спеціалізовані контейнери місцевого і внутрішньозаводського обігу ефективно застосовувати для внутрішньовиробничих перевезень на підприємстві і між підприємствами єдиного технологічного комплексу.

В даний час в сферу ефективного застосування спеціа-лизированных контейнерів входять перевезення концентратів руд кольорових металів, кальцинованої соди, цементу, деяких видів мінеральних добрив, вогнетривів, листового скла, муки, багатьох продуктів хімічної промисловості, сільського господарства, швидкопсувних вантажів. Високоефективно розширення сфери застосування ізотермічних контейнерів з рідинною системою охолодження для сохранной перевезення продовольства.

Одним з сучасних напрямків розвитку системи комбінованих залізнично-автомобільних та інших змішаних перевезень вантажів є впровадження та розширення сфери застосування контрейлерних перевезень, які поєднують переваги автомобільного і залізничного транспорту. Завдяки досить густий дорожньої мережі та високої мобільності автомобільний транспорт може забезпечити під'їзд до залізничного терміналу. Залізничний транспорт при перевезеннях на великі відстані істотно виграє в вартості і швидкості доставки. Контрейлерні перевезення дозволяють скоротити обсяг перевезених вантажів автомобільними дорогами, підвищити швидкість і безпеку руху автомобільного транспорту. При передачі великовантажних автомобілів для контрейлерної перевезення на залізничний транспорт істотно зменшується забруднення навколишнього середовища продуктами згоряння автомо-автомобільного палива.

Існуючі системи контрейлерних перевезень класифікують за типом використовуваного залізничного рухомого складу, зважаючи перевезеної вантажної одиниці і способом перевантаження автомобільних транспортних засобів. Як вантажної одиниці контрейлерної перевезення може виступати окремий автомобільний причіп, автопоїзд у складі тягача і напівпричепа, а також вантажний автомобіль з причепом або без нього.

До основних систем залізничних контейнерних перевезень, що одержали розвиток у світовій практиці, відносяться:

перевезення напівпричепів на платформах зі зниженою вантажний майданчиком (платформи "з кишенею");

перевезення по системі "рухоме шосе", що забезпечує рух автопоїздів уздовж складу при навантаженні і розвантаженні (горизонтальна навантаження);

перевезення напівпричепів, обладнаних пристроями установки на залізничні візки і дозволяють з'єднувати їх у контрейлерний складу (система "RoadRailer").

З позицій економічних інтересів вантажовласників технологія залоз-нодорожных контрейлерних перевезень ефективна тільки за умови здійснення перевезення вантажів від дверей до дверей" в настільки ж короткі терміни і при більш низьких цінах, ніж при прямій автомобільної перевезення. Найбільш доцільною є організація прискорених маршрутних поїздів, регулярно курсують за суворим розкладом і складаються тільки з платформ з контрейлерами.

Тарифні плати за контрейлерным перевезень, як і за кон-тейнерным, стягуються незалежно від роду вантажу. Вони встановлюються на основі кількості перевезених вантажних одиниць, відстані перевезення, загальної маси автомобільного транспортного засобу і знаходиться в ньому вантажу. Для залізничних контейнерних перевезень тарифні плати встановлюються окремо для навантаженого і порожнього автомобіля, незалежно від їх маси.

Система залізничних контрейлерних перевезень може виступати як ефективне поєднання з контейнерними перевезеннями в конкуренції з автомобільним транспортом, так як забезпечує залучення на залізницю додаткових обсягів вантажу. У перспективі кожна з систем контейнерних, пакетних та контейнерних перевезень вантажів на взаємодіючих і конкуруючих видах транспорту повинна мати економічно доцільні сфери застосування в об'єднаній контейнерно-пакетно-контрейлерної транспортній системі.








Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 1372;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.