Основні напрямки реконструкції технічних засобів колії та колійного господарства

Колійне господарство є однією з найважливіших галузей матеріально-технічної бази залізничного транспорту, в якій зосереджено більше 50% вартості всіх основних фондів залізниць і близько 20% експлуатаційного контингенту. На ремонт та утримання технічних засобів колійного господарства припадає понад 21% експлуатаційних витрат. Витрати матеріалів на капітальні роботи в колійному господарстві складають більше 50 % від відповідних витрат всіх господарств залізниць. Таким чином, колійне господарство залізниць є найбільш капіталомістким, трудомісткою і матеріаломісткою галуззю залізничного транспорту.

Підвищення ефективності та якості перевезень вантажів і пасажирів у великому ступені залежить у подальшому від посилення потужності верхньої будови колії і його технічного стану. Планомірне зростання і постійне вдосконалення технічної озброєності шляху і споруд, їх технічне обслуговування забезпечують безпеку та безперебійність руху поїздів, сприяють поліпшенню екс-плуатационных і економічних показників і, в кінцевому рахунку, підвищують ефективність і конкурентоспроможність перевізного процесу.

Системою ведення колійного господарства встановлена класифікація шляхів в залежності від грузонапряженности (групи шляхів) і швидкості руху (категорії і класи шляхів). Основними напрямками призначення колійних робіт при поточному їх плануванні є: для оновлення шляхи і капітального ремонту — одиночний вихід рейок, для середнього ремонту — забрудненість баласту. Залежно від класу шляху грузонапряженности і швидкості руху встановлені нормативи по цим показникам.

Класифікація шляхів дозволяє диференціювати нормативи затрат праці, а також на укладання нових і старопридатних матеріалів. Так, розроблені і застосовуються на залізницях нормативи витрат праці на поточному утриманні колії відображають зазначені особливості, принципи ведення колійного господарства.

Для забезпечення безперебійного та безпечного руху поїздів з установленими швидкостями планується перейти на найбільш економічні та прогресивні технології, спрямувати ресурси на технічне переоснащення колійного господарства, в тому числі на укладання безстикової колії, застосування високопродуктивних машин для проведення ремонтів. Це дозволить знизити витрати на технологічні процеси, впровадити ресурсозберігаючі технології при збереженні достатньої надійності технічних засобів і високої якості перевезень.

Головними напрямками реконструкції технічних засобів колійного господарства в сучасних умовах і на подальшу перспективу є:

посилення потужності верхньої будови колії;

підвищення надійності і довговічності всіх технічних засобів колійного господарства;

поліпшення системи контролю шляху;

комплексна механізація та автоматизація робіт з поточного утримання-вання і ремонту колії.

До основним заходам щодо посилення потужності верхньої будови колії відноситься укладання рейок важких типів, довгомірних рейок безстикової колії; щебеневого і азбестового баластів; нових стрілочних переводів більш пологих марок, а також пом'якшення радіусів кривих в цілях підвищення швидкостей руху поїздів.

Розвиток колійного господарства намічено здійснювати за такими на-правлінням: значне збільшення частки укладання безстикової колії на залізобетонних шпалах; оснащення колійного господарства шляховими машинами останнього покоління і поширення передових технологій; збільшення обсягів використання старопридатних матеріалів верхньої будови колії; суттєве оздоровлення земляного полотна та штучних споруд.








Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 737;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.