Організація перевезення туристів на регулярних лініях
Організація залізничних перевезень здійснюється установами залізничного транспорту.
Можливі 3 варіанти організації подорожі:
- Турист купує квитки на потяг самостійно
- Туристична фірма резервує і купує індивідуальні або групові квитки
- Турист купує в турфірмі путівку на спеціальний залізничний тур.
Перевезення туристів рейсовим залізничним транспортом здійснюють, коли турфірма не має потреби перевозити велику кількість туристів. Туристична фірма звертається до підприємств Укрзалізниці із письмовою заявою встановленого зразка на виділення необхідної кількості проїзних документів на регулярний графіковий поїзд.
Резервування місць для організованих груп здійснюється на підставі замовлення, де вказано: повну назву організації, її адресу, реквізити банку, кількість місць, маршрут, номер поїзду, дату виїзду і тип вагону.. Замовлення повинно бути підписано керівником туристичної фірми та головним бухгалтером і завірено печаткою установи.. Замовлення здається в касу залізничного вокзалу для групових замовлень. Плата за замовлення квитків вноситься безпосередньо при подачі замовлення.
Туристична фірма повинна викупити замовлені квитки у день, призначений касиром. При цьому встановлюються граничні терміни (наприклад, при замовленні місць за 45-30 днів цей термін складає 20 днів, при замовленні за 19-12 днів – за 10 днів, при замовленні 11-6 днів – за 5 днів). Заявки, що подаються в термін менше 3 діб повинні бути оформлені зразу після резервування місць. Найменший термін – протягом доби. Місця, не викуплені у зазначений термін, передаються у загальний продаж, плата за замовлення не повертається.
Перевезення пасажирів на залізничному транспорті здійснюються за квитками, які купуються наперед. В Україні існують разові квитки для одного пасажира і для групи пасажирів. Крім того для поїздок у приміському сполученні продають постійні квитки на поїздки протягом певного часу зі знижкою. Існує система пільгових квитків для певних категорій населення
Згідно договору залізничного перевезення залізниця зобов’язана перевезти пасажира ї його багаж до пункту призначення, надавши йому місце в поїзді згідно з купленим квитком, а пасажир зобов’язується сплатити вартість китка згідно діючого тарифу, а в разі перевезення багажу понад встановлену норму – його вартість.
Факт укладання договору перевезення засвідчує квиток.
Вартість послуг перевезення включає:
- оплату за переміщення на певну відстань згідно встановлених тарифів
- вартість «плацкарти» (право пасажира на спальне місце у вагонах різного класу
- страхівку
- комісійний збір за послуг попереднього продажу або замовлення квитків
- місцеві збори.
Квитки бувають різних видів: картонні, котушкові, бланкові ручної виписки і бланкові, оформлені через автоматизовану систему «Експрес», встановлену у всіх залізничних касах України.
Пасажирський квиток для подорожі за кордон має спеціально встановлену форму відповідно до угоди про міжнародні пасажирські перевезення. Квиток має спеціальний знак МС.
На залізницях Європи і США продають не комплекс послуг, а окремі послуги:
- квиток, що дає право на поїздку
- бронювання конкретного місця на конкретну дату
- надання спального місця
Дві останні послуги на більшості маршрутів є додатковими. На проїзному документі нема ні дати поїздки, ні номера місця. Використати квиток можна у будь-який день, поки не закінчиться термін його дії (як правило, 2 місяці). У Франції пасажир зобов’язаний проштампувати квиток при вході на платформу.
Для туристів та різних категорій пасажирів на залізницях існує ціла система пільг та знижок. В Україні це зокрема:
- безкоштовне перевезення багажу в регламентованих межах (до 36 кг)
- безкоштовне перевезення дітей віком до 5 років, якщо вона не займає окремого місця
- пільгові тарифи для дітей віком до 12 років
- сезонні тарифи і пільги та ін.
Різна система знижок існує в Європі.
Система пільгових квитків “Еurailраss” діє у 17 країнах Європи До них належать:
- квиток без ліміту відстані (для першого класу) діє до 15 днів або до 3 місяців;
- квиток для молоді (за наявності посвідчення міжнародної студентської організації) без ліміту відстані діє до 15 днів, один місяць або два місяці;
- для пасажирів, які їдуть удвох (або в більшій кількості) та ін.
Така система діє при проїзді території Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Нідерландів і ряду інших європейських країн.;
Система “Іntеr Rаil” – це узгоджені пільгові тарифи на залізничному транспорті, що діють на території 27 країн Європи і Африки. Квитки підрозділяються за віковими категоріями пасажирів і сферами дії. Залежно від віку пасажира квитки розподіляються на “ Іntеr Rаil under 26” (для тих, хто молодше 26 років) і (для “ Іntеr Rаil 26+” для всіх інших). Для пасажирів з квитками “ Іntеr Rаil under 26” нижньої вікової межі не існує. Звичайно такими квитками користується молодь віком 18—25 років. Для них сфера дії квитка “ Іntеr Rаil under 26” розбита на сім зон. Можна купити квиток на одну, дві й більше зон. Квиток на одну зону дійсний 15 днів, а на більшу кількість зон – 30 днів. Квитки “ Іntеr Rаil 26+” призначені для пасажирів старше 26 років, і їх можна купити на 15 або 30 днів без розбиття на зони.
Сканрейлпасс – надає можливість подорожувати країнами Скандинавії, а також значні пільги при користуванні певними готелями, поромами, автобусами
Східноєвропейський пасс - діє у країнах Східної Європи (Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина)
У кожній країні існують також свої національні тарифи, що передбачають додаткові пільги. Так, у Великобританії можна купити пільговий іменний квиток з великою знижкою на проїзд без обмеження відстані в окремі періоди часу (система “British Rail System”), Крім того, на англійських залізницях можна придбати проїзний квиток (“British pass”) для туристів і гостей, а також для молоді зі значними знижками, діючими тільки у вагонах другого класу.
Тут же встановлений самий пільговий ліміт перевезення багажу без додатко-вої оплати: в першому класі – 70 кг, в другому – 50 кг (в інших європейських країнах такий ліміт складає 20–35 кг). На залізницях Великобританії можна провозити безкоштовно чотирьох дітей віком до 5 років, для дітей з 5 до 16 років діє 50%-на знижка.
У Німеччині діти до 4 років мають безкоштовну пільгу на проїзд, з 4 до 11 років – 50% від повної вартості квитка. Молодь від 12 до 26 років одержує знижку по шкільних або студентських квитках у вагоні другого класу. Для туристів у Німеччині продаються пільгові квитки на 5, 10, 15 днів і на один місяць. Такі квитки, окрім залізничного транспорту, дійсні на деяких автобусних і річкових маршрутах.
Туристам при реалізації залізничних турів у великих міста (наприклад, Лондон, Стокгольм) продаються пільгові квитки на всі види міського транспор-ту (“Common carrier” ).
Значні пільги туристам надаються на залізницях Австрії. Тут продається відкритий квиток, що діє 15, 30 і 60 днів, вартістю на 20% нижче, ніж з фіксованою датою.
Дата добавления: 2016-03-27; просмотров: 1373;