Організація спеціальних залізничних турів

Перевезення туристів може організовуватися на спеціалізованих туристичних потягах. Вони поділяються на 2 види:

- Для короткотермінових (одноденних) маршрутів із спеціальною екскурсійною програмою

- Експреси для тривалих поїздок. Туристи проживають у купе спальних вагонів, харчуються у вагонах-ресторанах та здійснюють екскурсії під час зупинок

При організації спеціальних залізничних турів між залізницею і туристичною фірмою укладається договір на оренду спеціалізованого туристсько-екскурсійного поїзду.

В угоді визначаються:

- Порядок здачі-прийомки поїзда

- Вартість оренди і порядок розрахунків

- Відповідальність сторін (в тому числі і матеріальна.

До цього документу входить також наступна інформація:

- маршрут поїздки з вказівкою пунктів зупинки;

- вартість оренди вагонів та вагонів-ресторанів;

- терміни подорожі з вказівкою дат та тривалості зупинок у кожному пункті маршруту;

- кількість вагонів і місць в них;

- кількість вагонів-ресторанів;

- кількість змін постільної білизни на одного пасажира;

- відстань маршруту й вартість проїзду;

- терміни відмови від подорожі;

- послуги в поїзді (чай, чайна продукція сніданок в купе та ін.).

При укладенні договору на перевезення у туристсько-екскурсійному поїзді для дальніх поїздок з турорганізації стягуються:

- орендна плата за всі пасажирські вагони, що включаються до потягу на час фактичного користування (за винятком вагонів-ресторанів). За оренду вагонів-ресторанів турпідприємства платять підприємствам, які обслуговують вагони-ресторани і включають у вартість харчування туристів;

- плата за користування постільною білизною;

- вартість проїзду відповідно до відстані й роду вагонів за тарифом пасажирського поїзду (визначає фінансова служба управління залізниці), окрім плати за місця, що використовує поїзна бригада для відпочинку, і місця для працівників вагонів-ресторанів.

- плата за пересилку з однієї залізниці на іншу орендованого пасажирського поїзда у порожньому стані від пункту його приписки (формування) до місця посадки туристів, а також за пробіг до пункту приписки від місця звільнення його туристами.

Для туристичних поїздів дальнього прямування прийнята єдина схема формування складу. Наприклад, вагони ресторани завжди ставляться під порядковими номерами 3, 8 і 13.

У вагонах розміщується наступна інформація: розклад руху турпоїзда, програма обслуговування, прізвище директора турпоїзда, інструкторів, лікаря, номер вагону-ресторану, де харчуються туристи, номер зміни та термін прийому їжі.

Організацією обслуговування туристів під час туристичного залізничного маршруту займається дирекція туристичного поїзда. Чисельність працівників залежить від кількості туристів . Штат дирекції як правило складається з директора, інструкторів-методистів, організатора дозвілля, лікаря, і налічує 4-6 осіб. Директор туристичного поїзда повинен мати з собою наступні документи:

- картку туристичного маршруту;

- копію договорів на оренду вагонів;

- квитанцію про оплату проїзду;

- копії угод з партнерами, що будуть здійснювати обслуговування на маршруті, а також калькуляції і програми обслуговування;

- копії телеграм партнерів, що підтверджують прийом та обслуговування даного поїзда;

- бланки актів та звітностей (акт про прийом комісією поїзда, акти на харчування, акти на білизну, акти на культтовари і медичні препарати)

- копію угоди з підприємством вагону-ресторану;

- бланки розміщення туристів у вагонах;

- рекламу, сувеніри, буклети тощо.

 

Після прибуття на туристичний поїзд турист здає свою путівку інструктору в обмін на спеціальну туристичну книжку, що є документом входу у вагон поїзда на весь час подорожі. У туристичних книжках обов’язково вказуються: номер вагона, місця, вагону-ресторану, зміни харчування, розклад руху, основні правила для туристів.

Харчування туристів, які подорожують у туристсько-екскурсійних поїздах, здійснюється під час поїздки у вагонах-ресторанах, а також на підприємствах ресторанного господарства міста перебування.

Екскурсійне обслуговування здійснюється туристичними організаціями міст перебування туристів. Договір на екскурсійне обслуговування або відвідування музею включає наступні пункти:

- назви та тривалість екскурсій, засіб пересування на них

- термін підтвердження замовлень;

- вартість екскурсії;

- чисельність екскурсантів в кожній групі

- матеріальна відповідальність за ненадання екскурсії.

Також туристам за додаткову плату надаються послуги, що не включені до вартості тур пакету. Як правило, це специфічні екскурсії, шоу, морські та річкові прогулянки, відвідання аквапарків, мисливство, рибна ловля, сафарі тощо. З підприємствами, що надають такі послуги, укладаються окремі угоди з метою отримання пільгових групових цін.








Дата добавления: 2016-03-27; просмотров: 1823;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.