Установка елементів висотних споруд по вертикалі.

Відповідь:

Розмічувальні роботи для монтажу технологічного обладнання і бу дівельних конструкцій треба виконувати з точністю, що забезпечує дотри мання допусків, які передбачені відповідними нормами, державними стан дартами та проектною документацією.

В пояснювальній записці навести матеріали, пов'язані з установкою та вивіренням технологічного обладнання, якщо в завданні проектується промисловий цех. В проекті студент обґрунтовує та пропонує методи геоде зичних робіт при монтажі технологічного обладнання в плані, по висоті та вертикалі.

 

38. Вертикальне планування території міст, способи.

Вертикальне планування - важливий елемент інженерної підготовки території. Призначення вертикального планування - приведення природного рельєфу у стан, що забезпечує найбільш сприятливі умови для загального планувального рішення. При будівництві та реконструкції населених місць за допомогою вертикального планування споруджують вуличну мережу відповідно до вимог міського транспорту, забезпечують нормальний відведення поверхневих вод з територій міста.

Вертикальна планування міських територій це й зміна природного рельєфу місцевості шляхом зрізання іподсипки грунту, пом'якшення ухилів тощо. буд. стосовно вимогам планування і забудови міст. З допомогою вертикальної планування рельєф пристосовується на будівництво міста, комплексу споруд чи проведення окремого об'єкта. Заходи з вертикальної плануванні значною мірою залежить від рельєфу. Для цілей містобудування розрізняють сприятливий і несприятливий рельєф. Слушний рельєф має такі містобудівні градації залежно від ухилу (%): спокійний - 0 ... 0.4; рівний - 0,4 ... 3 і слабопересеченний - 3...6.

Методи вертикального планування

Методи проектування вертикального планування залежать від особливостей існуючого рельєфу і стадій розробки проекту.

1. Метод проектних профілів застосовують головним чином при проектуванні лінійних об'єктів: автомобільних доріг, залізниць, трамвайних шляхів, підземних мереж та ін. Як правило, його використовують у поєднанні з іншими методами вертикального планування. Метод полягає у відображенні проектної та існуючої поверхні території на поздовжніх і поперечних профілях. Для вулиць і доріг поздовжній профіль будують по осі проїзної частини, а поперечні профілі – на кожному пікеті і в характерних перерізах. Для залізниць і трамвайних шляхів поздовжні профілі будують по головці рейки. Території спеціального призначення розбивають на сітку квадратів, лінії якої визначають напрямок профілів. Відстань між профілями приймають залежно від рельєфу і бажаної точності визначення проектних позначок і підрахунку обсягів земляних робіт. При вертикальному плануванні окремих кварталів відстань між профілями приймають 20 – 50 м; при плануванні великих територій ці відстані збільшують до 100 – 200 м.

У результаті проектування виходить сітка з позначками, що характеризують майбутній рельєф

Недоліком цього методу є відсутність наочного зображення проектного рельєфу: осей гребенів, тальвегів, граней проектних пове-рхонь.

2. Метод проектних (червоних) позначок застосовують при розробці перших етапів висотного вирішення вуличної мережі, забудованих територій чи окремих районів, а також при детальному вертикальному плануванні в умовах рівнинного рельєфу. Сутність цього методу полягає в тому, що на плані проектованої ділянки визначають чорні позначки за існуючими горизонталями. Позначки визначають на всіх перерізах осей вулиць і в характерних місцях: місцях перелому рельєфу, біля штучних споруд, місцях, намічених значних виїмок чи насипів та ін. Існуючі позначки визначають за горизонталями способом інтерполяції. Потім назначають червоні позначки і між ними розраховують ухили.

Цей метод також не дає наочного зображення рельєфу.

3. Метод проектних горизонталей полягає в зображенні проектованого рельєфу в нових горизонталях з допустимими ухилами поверхні, що дозволяє легко уявити собі майбутній рельєф території. Проектні горизонталі наносять через 0,10; 0,20; 0,25; 0,50 м залежно від складності рельєфу і необхідної точності. На проектних горизонталях надписують їхні позначки: кратні метру горизонталі надписують цілком, на інших проставляють тільки сантиметри.

Метод проектних горизонталей відрізняється від інших більшою наочністю, можливістю сполучити існуючий рельєф з проектним. При цьому відпадає необхідність у побудові численних профілів. Метод застосовують при детальному проектуванні.








Дата добавления: 2016-03-27; просмотров: 875;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.