Відділ маркетингу та його партнери у системі маркетингу
У пошуках конкурентних переваг компанія повинна вивчити не тільки власний ланцюжок створення споживчої цінності, але й аналогічні ланцюжки своїх постачальників, дистрибуторів і навіть споживачів. Все більше компаній сьогодні налагоджують партнерські стосунки з іншими учасниками маркетингової системи з метою поліпшення якості всієї мережі доставки споживчої цінності. Наприклад, компанія Campbell Soup працює за програмою співробітництва тільки з кращими постачальниками, згідно з цією програмою для постачальників встановлено високі стандарти; компанія вибирає тільки тих із них, хто може і хоче відповідати жорстким вимогам компанії до якості і своєчасності доставки, а також до постійного удосконалення всіх показників. Крім того, для роботи з постачальниками Campbell призначає власних експертів, щоб домагатися постійного поліпшення спільної роботи.
Компанія Honda також розробила програму для тісного співробітництва з постачальниками, завдяки чому домоглася зниження витрат та підвищення якості. Наприклад, коли Honda вибрала Donnelly Corporation постачальником усіх дзеркал для автомобілів, що постачаються в США, вона направила цілий колектив своїх інженерів на заводи Donnelly, щоб вони на місці пошукали можливості поліпшення продукції та виробничого процесу. Завдяки цьому Donnelly у перший же рік співробітництва з Honda знизила витрати на 2%. За рахунок удосконалення виробничого процесу річний обсяг продажу Donnelly своєму партнерові — компанії Honda збільшився з 5 мільйонів доларів до 60 мільйонів доларів — всього за 10 років. У свою чергу, Honda постачає Donnelly високоякісні компоненти, допомагаючи партнеру працювати ще ефективніше і домагатися зниження собівартості, а отже, й цін на його продукцію. В результаті взаємовигідного партнерства з Donnelly та іншими постачальниками Honda може пропонувати своїм споживачам вищу споживчу цінність у вигляді дешевших і якісніших автомобілів [13].
Сьогодні компанії дуже старанно обирають партнерів і разом із ними розробляють взаємовигідні стратегії. Зараз конкуренція на ринку відбувається не між окремими виробниками — скоріше конкурують між собою мережі постачання споживчих цінностей, утворені конкуруючими компаніями. Наприклад, компанії Honda вдалося створити потужнішу мережу постачання споживчої цінності, ніж Ford та іншим автомобільним компаніям, тому вона володіє більшою часткою ринку й одержує більш високий прибуток.
Стратегічне планування та малий бізнес
Зазвичай, коли йдеться про стратегічне планування, мають на увазі значні корпорації з багатьма підрозділами та товарами. Проте малому бізнесу теж дуже корисно мати реалістичний стратегічний план. Слід зазначити, що більшість маленьких компаній починає свою діяльність зі складання детальних виробничих і маркетингових планів, які найчастіше призначені для привернення уваги потенційних інвесторів, проте всі ці плани, як правило, лишаються незайманими, як тільки-но починається "справжня робота". Приватні підприємці та президенти дрібних компаній в основному вирішують невідкладні питання, здебільшого "у пожежному порядку", так що їм не до планування. Але що ж робити маленькій компанії, яка виявила, що її борги занадто великі, або якщо зростання її ринку перевищує виробничі потужності, або коли вона втрачає частку ринку через те, що конкурент запропонував нижчі ціни? Стратегічне планування допоможе менеджерам малого бізнесу заздалегідь "програти" такі ситуації та перебороти наслідки. На прикладі компанії King's Medical із Хадсона, штат Огайо, ми покажемо, як маленька компанія за допомогою нескладного стратегічного плану чудово веде свої справи ось вже три роки. King's Medical працює з устаткуванням для магнітно-резонансного обстеження — спеціальною апаратурою вартістю більш мільйона доларів, за допомогою якої можна отримати знімки внутрішніх органів на кшталт рентгенівських. Вільям Пат-тон (William Patton), виконавчий директор King's Medical і головний спеціаліст з планування, впевнений, що саме правильне стратегічне планування — основа швидкого зростання та високих прибутків компанії. Паттон говорить: "Я прочитав масу спеціальної літератури, і скрізь написано, що маленька компанія має три головні проблеми: гроші, гроші, гроші. Я визнаю, це дійсно проблема, але не забуватимемо й про три інші, не менш важливі — планування, планування, планування". Процес планування в King's Medical грунтується на всебічній оцінці роботи компанії, її місця на ринку, її цілей і складається з таких етапів [14].
1. Визначення головних характеристик загального середовища бізнесу, в якому компанія працювала останні кілька років.
2. Формулювання місії компанії з точки зору характеру її діяльності та функцій на наступні два роки.
3. Визначення зовнішніх та внутрішніх чинників, що впливають на місію компанії.
4. Виявлення основної рушійної сили, що буде спрямовувати діяльність компанії в майбутньому.
5. Розробка комплексу довгострокових цілей, що визначають майбутній профіль компанії.
6. Складання загального плану дій, в якому визначається, які фінансові, кадрові та матеріально-технічні ресурси необхідні для реалізації довгострокових цілей на всіх рівнях компанії.
Зрозуміло, що стратегічне планування надзвичайно важливе для майбутнього невеликої компанії. Том Веллінгтон (Thorn. Wellington), президент Wellington Environmental Consulting and Construction, Inc. вважає, що стратегічним плануванням найкраще займатися де-небудь подалі від свого офісу. Неформальна обстановка створює невимушену атмосферу, "яка сприяє прояву більшої розкріпаченості та щирості у службовців"; крім того, "виїзне планування" дозволяє робітникам на деякий час забути про їхню повсякденну боротьбу з труднощами [15].
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 596;